ח"כ מיקי זוהר: מתקרבים לבחירות

יו"ר הקואליציה מדבר בראיון לערוץ 7 על הבחירות שנראות בלתי נמנעות ומצהיר: לא צריך יחסי אהבה בין נתניהו לבנט, רק הבנות והסכמות.

רפאל לוי , כ"ח בחשון תשפ"א

ח"כ מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה, סייר היום (ראשון) בבית אל והתייחס למצב הפוליטי בישראל.

"עצוב לומר, אבל נראה שאנחנו מתקרבים לבחירות משום שאנחנו לא מגיעים להסכמות עם כחול לבן בעניין התקציב. 23 בדצמבר זה המועד האחרון להעביר את תקציב 2020 ואם לא נתחיל להעביר אותו, נלך לבחירות בסוף מטרס 2021. אני מקווה שכחול לבן יתעשתו ושנמנע את הבחירות. גם אם נצטרך ללכת לבחירות אני מאמין שננצח כי הציבור יודע כמה ראש הממשלה עושה עבודה נהדרת", אומר זוהר בראיון לערוץ 7.

לדעתו, לבג"ץ אסור להיכנס להסכם הקשור למעמד ראש הממשלה החליפי. "אני לא חושב שבג"ץ יכול להתערב בהסכמים פוליטיים. זו תהיה החלטה לא נכונה. בסוף יש הסכמים פוליטיים ורצון של נבחרי הציבור שמייצגים את העם להגיע להחלטות והבנות".

"טוב יהיה אם בית המשפט לא יתערב בסוגיות הללו, אפשר לנו למשול ולהנהיג את המדינה כפי שאנחנו מוצאים לנכון ויתעסק בסוגיות המשפטיות. אני מאוד מקווה בשביל בג"ץ ובשביל הפוליטיקה הישראלית שבסוגיה הזאת הוא לא יתערב", מוסיף זוהר.

הוא נשאל מה הוא משיב לטענת יו"ר ימינה נפתלי בנט לפיה כל המדינה נפגעת משיקולים אישיים של ראש הממשלה. "זה לא סוד שאין יחסי אהבה בין בנט לבין ראש הממשלה. מערכת היחסים בין ראש הממשלה לבין בנט היא מערכת יחסים מקצועית. אין שם יחסי אהבה, אין שם חברות. זה גם לא נדרש בפוליטיקה הישראלית. כל מה שצריך זה להגיע להבנות והסכמות והחלטות שהן טובות לעם ישראל".

"אני מאוד מקווה שהציבור שחונה היום אצל בנט יחזור הביתה לליכוד, משום שהליכוד זה הבית של הימין. כל משהו אחר שאנחנו מכירים לא בהכרח יכול להביא את התוצאה. שמעתי שיש אפשרויות שנשקלות כמו הקמת ממשלה בלי הליכוד ובלי החרדים, נניח עם יש עתיד, מרצ ועם כחול לבן, אפילו בהסתייגות עם הרשימה המשותפת ולא שמעתי את בנט מצהיר שדבר כזה לא יקרה", טוען זוהר.

זוהר התייחס גם לויכוח החריף במוסדות הליכוד בינו לבין דני דנון. "אני לא דרשתי שדני דנון יודח, זו לא היתה דרישה מטעמי. אני יודע שיש חברי ליכוד אחרים שעתרו לבית הדין של הליכוד בעניין הזה וביקשו את הדחתו לאור החלטתו התמוהה להפר צו בית דין של הליכוד וגם לאור ההחלטה לא לכבד הסכם שנחתם אחרי שהבאתי לליכוד הישג בלתי רגיל במוסדות הלאומיים. הבאנו את קק"ל, הבאנו את החטיבה להתיישבות, את ההסתדרות הציונית. דברים בלתי רגילים, חסרי תקדים, היסטוריים, עבור הליכוד. צר לי שהחליטו לבטל את ההסכם, או לא לקיים אותו. אני מתכוון להמשיך להיאבק על האמת שלי עד שההסכם הזה ימומש. לגבי ענייניו של דני דנון מול בית הדין, אני מעדיף לא להתערב".

יו"ר הקואליציה התייחס גם לביקור בבית אל במהלכו ביקר באתר חלום יעקב ובחפירות הארכיאולוגיות בהן נמצא יישוב יהודי מתקופת בית שני. "אני מלא בהתרגשות גדולה. לראות את ארץ ישראל בלי פילטרים הארץ הזו היא הארץ שלנו וכשאנחנו מסיירים בה זה מוכיח לכל העולם ולכל מי שחושב אחרת, שהאמת לצידנו. זה דבר מרגש וזו המורשת והמסורת שלנו".

"אני חושב שאנחנו חלק מעידן שהוא בלתי רגיל ושאנחנו יכולים לקבוע שהארץ הזו שלנו לנצח ושנטענו פה את השורשים שלנו עמוק עמוק באדמה. אנחנו מעצמה אדירה ותפקידנו להעמיק את השורשים בארץ הקדושה, ואם נעשה את זה נוכל לגרום לאחרונים שנשארו שעוד מעיזים לומר שהארץ הזאת שלנו, לומר להם שזה כבר סיפור אחר. הארץ הזו שלנו לנצח".

"הדבר הבא שכולנו מחויבים אליו וצריכים להיאבק עליו זו החלת הריבונות על שטחי ארץ ישראל. זאת הזדמנות אולי בלתי חוזרת אנחנו יודעים שהסיפור מול האמריקאים עלול להשתנות אחרי חילופי הממשל, ואנחנו צריכים לעשות את הפעולות הללו למען הארץ", מסכם ח"כ זוהר.