7 ברנז'ה: סמוטריץ' משוויץ

מתי שריקי ביום צילומים מיוחד שכמעט נגמר באסון, לראשונה נפתחה פיצה דומינוס למהדרין. הרב הראשי של רוסיה נצפה במפעל מיץ ענבים.

תגיות: 7 ברנז'ה
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' בכסלו תשפ"א | עודכן: 01:08

בלב מדבר יהודה נפגשו להם מספר רקדנים והזמר מתי שריקי לצילומים מרהיבים לקליפ שילווה את שירו החדש של שריקי.

"זה שיר חדש שכתבתי בהשראת תקופת הקורונה, אבל דווקא בזווית שמחה ומרעננת", אמר שריקי ל-7 ברנז'ה. "את הקליפ בחרתי לצלם בנסיעה ובלוקיישן עוצר נשימה במדבר יהודה עם רקדנים שלמדו כוריאוגרפיה במיוחד לשיר".

7 ברנז'ה רואים מלאכים: רגע לפני הצילומים, ברגע של חוסר ריכוז, נפל רכבו של שריקי לתעלה בצד הכביש ויום הצילומים כמעט בוטל. אולם פתאום הופיע נהג רכב פורד טורנט ישן ועם חבלים והמון תושייה הצליח לחלץ את רכבו של שריקי ולהציל את יום הצילומים.

"מותר להשוויץ קצת?..." שאל יו"ר מפלגת 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל סמוטריץ' בתחילת השבוע. סמוטריץ' הגאה שיתף תמונה של אחותו יהודית אייזקס כשהיא מככבת על שלט חוצות ענק בעיר נתניה. 7 ברנז'ה מצטטים: "זאת אחותי יהודית. תותחית על. מנהלת הסיעוד בבית החולים לניאדו בנתניה. עובדת סביב השעון כבר הרבה שנים, אבל עכשיו עם הקורונה זה באמת משהו שקשה לתאר. היא והצוותים הרפואיים כולם, שעומדים במסירות בחזית המאבק בקורונה, ראויים לכל הערכה", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

"אפשר להשוויץ קצת?" בצלאל סמוטריץ'
צילום: בצלאל סמוטריץ'

רשת דומינוס פיצה הבינלאומית הפתיעה השבוע עם צעד היסטורי: הקמת תת רשת בכשרות מהודרת, "דומינוס למהדרין". שני סניפי המהדרין הראשונים נפתחו בפתח תקווה. ואכן, כמה שעות לאחר החלפת השילוט והמיתוג המיוחד לסניפים הכשרים, נפגשו הבעלים, בעל הסניף ורבני הבד"צ להרמת כוסית "לחיים" בסניף המיתולוגי ברחוב שטמפר בעיר.

פיצה דומינוס כשרה למהדרין
צילום: יחצ

רבני בד"צ בית יוסף סיפרו על הצעד כי הם רואים יתרון לא רק ב"סור מרע" אלא ב"עשה טוב", ואם ניתן להכשיר כמה סניפים למהדרין זוהי ברכה. דגמו פיצות וברכו הרבנים עזריאל מצרפי ואריאל דלורוזה מהבד"צ, יוסי אלבז, מנכ"ל ובעלים משותף של הרשת, רונן אזולאי מנהל הסניפים בעיר עמי קרסו דובר הרשת, ואיש יחסי הציבור קובי סלע שנבחר להוביל את הבשורה הכשרותית במגזר. מילה של 7 ברנז'ה: מברכים את רשת הפיצה המפעילה 13,812 סניפים בכ-89 מדינות, שבשנים האחרונות פתחה סניפים כשרים ועכשיו אפילו סניפי "כשר למהדרין" הם חלק מרשת הענק.

איש היח"צ קובי סלע
צילום: ללא

יועץ התקשורת והרמ"ט המסור מתן אשר הצטרף השבוע לצוותה של שרת התפוצות עומר ינקלביץ' כיועץ תקשורת. במסעו למשרד התפוצות הוא עבר בלשכתו של סגן שר הביטחון אבי דיכטר שם שימש יועץ תקשורת וגם כרמ"ט מנכ"ל משרד ההתיישבות ואחראי דוברות המשרד. אחת המשימות של אשר ומשרדה של ינקלביץ' היו הסיור היום של השרה בחברון. היא סיירה שם יחד עם ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, הרב הלל הורוביץ' ראש הרשות המוניציפלית בחברון וחכ"ל אורית סטרוק. בסיור נצפו גם שולמית בן ישר דוברות הר חברון וכן אורית מרק אטינגר, שנפגשה לשיחה עם השרה ינקלביץ' על החיים ועל עמותת 'אור מיכאל' שהקימה. היין שטעמו יוצר ביקב יתיר.

מתן אשר ועומר ינקלביץ'
צילום: דוברות
עומר ינקלביץ' ואורית מרק אטינגר
צילום: באדיבות שמעיה- דובר

סמנכ"ל מוסדות 'בני דוד' ביישוב עלי, יאיר שימל, קיבל השבוע את הפיקוד על גדוד תותחנים במילואים השייך לאוגדה 36. בטקס בהתאם להנחיות הקורונה קיבל שימל את דרגות סא"ל ממפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם ומאשתו של יאיר הדס שימל. "מברוק שימל, גאווה גדולה", נמסר מטעם מוסדות 'בני דוד'. עולם קטן ב-7 ברנז'ה: בעוד מספר שבועות יתייצב כותב שורות אלה למילואים תחת פיקודו של סא"ל שימל, המג"ד הטרי.

סא"ל (במיל') יאיר שימל
צילום: בני דוד

הריחוק החברתי והלמידה מרחוק שנכפתה על מערכת החינוך בשל הקורונה, הביאו את ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת לארח אצלו בחצר קבוצות של מנהלים מהרשת למפגש פנים אל פנים, בהתאם לכללי התו הסגול, על מנת לחלוק תחושות ומחשבות מימי הקורונה, וחלומות ליום שאחרי. מוטי ארבל, מנהל אמי"ת י' אשדוד, מספר על "חוויה מקרבת ומחממת". לדבריו, אמי"ת משקיעה חשיבה לא רק על הצדדים הפדגוגיים החדשניים אלא גם על הצדדים הרגשיים והנפשיים של הצוותים והתלמידים, בלי להזניח את המנהלים הנמצאים בתקופת לחץ גדולה.

מנכ"ל רשת אמי"ת מארח
צילום: דוברות

הרב הראשי לרוסיה, הרב ברל לזר, ביקר במפעל הענק של חברת היינות ומיץ ענבים "קדם" בניו-יורק. הרב לזר הגיע להשגיח מקרוב על ייצור מאות אלפי בקבוקים לקראת חג הפסח עבור יהודי רוסיה, שיחולקו בע"ה במסגרת מבצע "פסח בכל בית יהודי" ע"י "השלוחים" ברחבי המדינה. דעת 7 ברנז'ה: מיץ ענבים קדם זה הקוקה קולה של מיץ הענבים.

הרב ברל לזר במפעל "קדם" בניו-יורק
צילום: שייע בטוויטר

מכון מאיר יוצא לדרך חדשה - הקמת ערוץ תוכן יהודי אינטראקטיבי לנוער ומבוגרים שיספק הפקות מקור, אקטואליה, כתבות תרבות ועוד'. בהרמת כוסית מיוחדת לכבוד המאורע השתתפו השבוע הרב דב ביגון, יד ימינו הרב מאיר טויבר, המנכ"ל החדש חן גוטרמן שהרים את הפרויקט, זאביק הראל ראש הערוץ החדש, העיתונאי אבנר שאקי ואנשי תקשורת נוספים.

מכון מאיר יוצא לדרך חדשה
צילום: ללא

מזל טוב ב-7 ברנז'ה: העיתונאי שמעון ריקלין מחתן את בנו והשבוע נערכה החינה לזוג המאושר גדעון והודיה. "הילד השתחרר וכבר מתחתן", צייץ ריקלין בחשבון הטוויטר שלו. הרב ד"ר דורון דנינו חיתן השבוע את בנו ניר נדב עם טליה זיסמן. הוא עדכן בחשבון הפייסבוק: "הייתה חתונה מרגשת, שמחה, מלאת קדושה. למרות היותה קטנת משתתפים, ולמרות הדמעות על מותו של אחי, הייתה בה חוויה מדהימה, וברוך שזיכני להיות הרב המחתן".

הרב ד"ר דורון דנינו חיתן את הבן
צילום: באדיבות המצלם
חינה לגדעון ריקלין
צילום: שמעון ריקלין

העיתונאי אבישי גרינצייג בישר לכולנו על הולדת בנו השבוע. בנסיעה מהירה מביתו שבשבי דרום הוא הגיע יחד עם אשתו לבית החולים סורוקה שם היא ילדה את בנם. "אני חייב להודות לצוות המיילדות בבית החולים סורוקה על היחס והטיפול המאוד לבבי ומקצועי, שהתחילו עוד בזמן הנהיגה כשחששתי שאשתי עוד רגע יולדת לי במאזדה", צייץ. מספר ימים לפני שהפך אבא לבן נוסף נצפה גרינצייג במסדרונות בית המשפט כשהוא שקוע עמוק במשחק Blockudoku מרתק.

אבישי גרינצייג
צילום: יובל אראל, גל"צ

בשבוע שעבר הודיע אבי רבינא כי הוא מסיים את עבודתו בכיכר השבת. ב-7 ברנז'ה הבטחנו לעקוב בכל אשר יעשה. אז עקבנו, והשבוע הוכרז באופן רשמי כי רבינא יצטרף למחלקת החדשות והאקטואליה של 'קול חי'. הוא משמש מעתה ככתב פוליטי לצידו של הפרשן הפוליטי איתי גדסי.

-----------

הייתם באירוע מעניין? עדכנו אותנו במייל yonatan@a7.org ונפרסם לכולם כאן באתר ערוץ 7