ח"כ תהלה פרידמן
ח"כ תהלה פרידמן צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

מפלגת כחול לבן מקדמת שתי הצעות חוק חדשות אשר על פי הודעת המפלגה "יטהרו את הליך הבחירות הקרובות, ומתוך רגישות למצבם של אזרחי ישראל".

מטרת הצעת החוק הראשונה היא הסדרת תעמולת הבחירות בעידן הדיגיטלי וצמצום תופעת ה"פייק ניוז", ומטרת ההצעה השנייה היא הגבלת תקציב מימון הבחירות, לאור העובדה שישראל מצויה במשבר כלכלי וחברתי חמור ויש לצמצם עד כמה שניתן בזבוז כספי ציבור.

הצעת חוק תעמולה דיגיטלית- נועדה להתאים את חוק דרכי תעמולה להתפתחויות השיווק הדיגיטלי בפרט ולמנוע מניפולציות על התודעה ועל תהליכי הבחירה, פגיעה בפרטיות וחוסר שקיפות. במפלגה טוענים כי "המניפולציות מתבטאות בתופעות של חדשות כזב או מידע מטעה ומוטעה שנפוצים ברשתות החברתיות ובשימוש במערכות אלגוריתמיות המבוססות על ניתוח של מידע אישי ונתוני עתק כדי להשפיע באופן מדויק על קבלת החלטות של פרטים. הצעת החוק מציעה שקיפות וסימון של תעמולת בחירות בדיגיטל ומתן סמכות ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית לתת צווי מניעה על הפרת חוקי תעמולה בדיגיטל ושימוש במאגרי מידע". את הצעת החוק מגישה ח"כ תהלה פרידמן.

הצעת חוק הגבלת מימון בחירות לכנסת ה-24 מוגשת על ידי ח"כ רם שפע ובמפלגה מציינים כי "בתקופה של משבר בריאותי וכלכלי חסר תקדים, מציעה כחול לבן כי בבחירות לכנסת העשרים וארבע יוגבלו יחידות המימון לכל מפלגה ויוסדר מנגנון הפחתה דיפרנציאלי מתקציב המפלגות במערכת הבחירות".

"בעד 61, נגד 54" הכנסת אישרה בטרומית את פיזורה ערוץ כנסת