אהוביה סנדק
אהוביה סנדק צילום: באדיבות המשפחה

אהוביה סנדק בן ה-16.5 מבת עין נהרג בצהריים (שני) במהלך מרדף משטרתי באזור כוכב השחר בבנימין.

מפרטים ראשונים עולה כי בלשים מימ"ר ש"י ביצעו מרדף אחרי רכב ובו צעירים שלטענת המשטרה יידו אבנים לעבר פלסטינים. בעקבות המרדף איבד הרכב של הבחורים שליטה וסטה מהדרך.

ארבעה פצועים פונו לבתי החולים בירושלים במצב בינוני וקל ומותו של סנדק נקבע במקום. ההרוג הוצא מתחת לרכב ההפוך רק כשעה אחרי התאונה.

עו"ד נתי רום מארגון חוננו פגש את הפצועים בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. הפצועים טענו כי התאונה התרחשה לאחר שניידת המשטרה ניגחה את רכבם מאחור בעוצמה, ומעוצמת הפגיעה רכבם עף מהכביש.

שוטר הדף באלימות את ח"כ סמוטריץ' דוברות

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו הגיב לתאונה: "הדם על ידיהם של מפקדי ימ"ר ש"י שמתירים את דמם של טובי ילדינו. הזוועה הזו צריכה להרעיד את אמות הסיפים של משטרת ישראל והמשרד לבטחון פנים. וכך גם כל הדרגים שמנחים התנהגות רצחנית כזו ומתקצבים אותה בתקציבי עתק. ארץ אל תכסי דמם".

ממשטרת מחוז ש"י נמסר "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים מרכב ישראלי לעבר רכב פלסטיני בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בדרכו ובסמוך למקום זיהה את הרכב שיידה אבנים והורה לו לעצור.

''נהג הרכב, פתח בנסיעה פרועה למרות הוראת השוטרים לעצור, המשיך במנוסה שרכב הבילוש בעקבותיו. בסמוך לצומת רימונים, התהפך הרכב וכתוצאה מההתהפכות 4 מנוסעי הרכב נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים ובמקום נקבע מותו של נוסע".