אודליה, בתה של אסתר הורגן הי"ד: "מצטערת שלא תרקדי בחתונה שלי"דוד לייזרוביץ - דמקה

אסתר הורגן הי"ד שנרצחה בפיגוע אכזרי בעת שיצאה לריצה סמוך ליישוב מגוריה - טל מנשה, הובאה למנוחות הבוקר (שלישי) בבית העלמין האזורי בצפון השומרון.

מסע ההלוויה יצא מבית המשפחה. הבעל בנימין ספד: "אסתר, אשתי האהובה. 30 שנים הלכנו יחד ושלשום הלכת ולא חזרת. איך מילים ספורות יצליחו להביע את עומד ורוחב שמחת החיים ואהבת האדם שלך? בנית בית לתפארת והיו לנו עוד כל כך הרבה תוכניות".

בתה של אסתר, אודליה, אמרה: "היית האמא הכי טובה בעולם. איפה את עכשיו אמא? אישה מלאת אור. אני מצטערת שלא תזכי לרקוד בחתונה שלי ושלא תזכי לראות נכדים ממני. אני יודעת שתמיד תישארי איתנו".

"בשבת אכלנו ביחד ולא חשבנו שזאת תהיה הפעם האחרונה"דוד לייזרוביץ - דמקה

רב היישוב ראובן עוזיאל סיפר בהלוויה: "בליל שבת ישבנו יחד בסעודת שבת. לא חשבנו אפילו שנייה שזו הפעם האחרונה שניפגש. היית אדם של אהבה וקלילות, של שמחה וחיוך".

"הרוצחים לא יצליחו ללכלך את אדמת ארץ ישראל, שתישאר זכה וקדושה, ואת תישארי זכה וטהורה. אנחנו יודעים שהשמחה שלך תמשיך ללוות אותנו. אני יודע שאת פה עם המשפחה. אני בטוח שאם היית פה היית מוציאה איזה בדיחה. אני רואה את החיוך שלך. לכי לשלום ותנוחי בשלום", ספד הרב.

יוסי דגן: קורא מכאן לממשלה להודיע שמכפילים את טל מנשהדוד לייזרוביץ - דמקה

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר: "הרוצחים בחרו במוות, ואנחנו עומדים כאן ומחליטים לבחור בחיים. הברברים האלה הביאו חושך ואנחנו נרבה באור. הם רצו להפחיד אותנו מלרוץ בארצנו. ואנחנו לא נפחד ונטייל בכל מקום. הם רצו להחליש את אחיזתנו בארצנו ואנחנו נחזק אותה בצפון השומרון".

השר צחי הנגבי בהלווית אסתר הורגןדוד לייזרוביץ - דמקה

שר ההתיישבות צחי הנגבי אמר כי "הרוע, הקנאות והשפלות של אויבינו - אין בהם חדש. הם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה היהודית שספגה הכול. אבל כשהרוע הבהמי הזה שלח את ידו הזדונית אל אסתר, לא די בכך שנוסיף איתן. נדרש מעשה שכל כולו הוא העצמת אחיזתנו בשומרון והעמקת השורשים בחבל ארץ זה. מעשה שירחיב את היישוב טל מנשה".

בנימין הורגן סופד לאשתו בלוויהדוד לייזרוביץ - דמקה

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר: ''מחבל נאלח ופחדן ארב בשנאה יוקדת לאשה מדהימה ותמימה, אסתר הורגן ז"ל. הוא רצח אותה באכזריות מפלצתית, לא כי עשתה לו משהו רע, אלא רק מפני שהיא יהודייה".

השר אדלשטיין הוסיף: ''אני בטוח שכוחות הביטחון יניחו עליו את ידם הארוכה במהרה וימצו איתו את מלוא חומרת הדין. הלב שותת דם עם המשפחה המופלאה, יהי זכרה ברוך''.

קדיש בהלווית אסתר הורגן הי"ד

אסתר הורגן היתה אמנית ומטפלת זוגית בת 52, היא הותירה בעל, שישה ילדים - שתי בנות וארבעה בנים שהצעיר מביניהם חגג בר מצווה לפני שלושה חודשים.

בנימין הורגן, בעלה של אסתר, סיפר בדמעות: "אסתר יצאה כמו שהיא נהגה, לטייל בטבע שהיא כ"כ אהבה פה בסביבות הישוב. לא מעשים הרפתקנים, שביל הליכה כמו שיש בכל מקום נורמלי בארץ והיא לא חזרה. זה לא מתאים לה, כל כך מלאת חיים ואור ואהבה לכולם, וכל זה נגדע ברגע עי אי אפשר לתאר בכלל במילים, מי יכול לעשות כזה מעשה.

"אסתר היית הסבתא הכי טובה בעולם"דוד לייזרוביץ - דמקה

''אנחנו צריכים להיות פה כולנו בישוב, במועצה, כל עם ישראל, ולתת את התשובה ההולמת הציונית למעשים של הרס והרג ע"י יותר אור, יותר חיים, יותר בניה יותר יצירה יותר עשיה על הקרקע למען ילדינו וכל עם ישראל", הוסיף האלמן.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא לממשלה לאשר לאלתר בניית 107 יחידות דיור שיכפילו את הישוב, כתשובה לרצח. דגן שנמצא עם המשפחה מאז היוודע דבר הרצח אמר: "כשאנחנו רואים אנשים שמולנו עומדים אנשים שבוחרים בחושך, מדינת ישראל צריכה לבחור באור. אנחנו מחבקים את המשפחה המופלאה את האנשים האצילים והיקרים האלו, ואני קורא מכאן לממשלת ישראל להודיע היום שמכפילים את טל מנשה".

זמן קצר לפני הרצח. תיעוד של אסתר הורגן יוצאת להליכהמצלמות אבטחה