אהוביה סנדק
אהוביה סנדק צילום: עזרי טובי

ארבעת הצעירים שהיו ברכב עם אהוביה סנדק ז''ל ונפצעו קל במהלך המרדף המשטרתי נחקרו במשטרה בחשד להמתה בקלות דעת והפקרה אחרי פגיעה.

על פי הדיווח ב"הארץ", ממצאי החקירה מעלים שהנער היה מתחת לרכב ההפוך בין 30 ל-40 דקות מבלי שאיש יודע על כך. לגרסת השוטרים חבריו שנתפסו סירבו לומר מי עוד היה ברכב. רק לאחר שהפכו את הרכב גופתו אותרה. נציג המשטרה: נהג הרכב שיקר וטען שסנדק הוא שנהג.

נזכיר כי בג"צ צפוי לדון בהקדם האפשרי בעתירה הדורשת לאסור על המשטרה לחקור את מקרה המוות, בטענה שעל פי פקודת המשטרה חל איסור על המשטרה לחקור אירועים בהם השוטרים חשודים גם הם.

בארגון חוננו תקפו את המשך חקירת הנערים בחשד למות הנער: "הדם של הנער הבא שייהרג על ידי הימ"ר ומח"ש. מי שלא מנהל חקירת אמת על הרג נער יהודי, סולל את הרג הנער הבא.

''זריקת האירוע על הילדים שנפגעו בתאונה הקשה, משמעותה אחת - טיוח וניסיון לנקות את השוטרים. אנו בוחנים הכנסת התערבות משמעותית חיצונית בחקירה. בקרוב נדע", הוסיפו בחוננו.

זעקת אמו של אהוביה סנדק לשר אמיר אוחנה

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שיגר בצהרים מכתב תנחומים אל בני משפחת סנדק, הורי הנער אהוביה ז"ל שנהרג במרדף משטרתי.

במכתב התנחומים כותב הרב הראשי כי התמלא בצער יחד עם כל בית ישראל על מותו של בנם שארע בפרשת "ויגש", בו קראנו על זעקת יהודה "כי איך אעלה אל אבי והנער איננו אתי".

הרב הראשי מוסיף וכותב: "גם אנו זועקים את כאבנו. נסיבות פטירתו היה אירוע נורא המחייב בדיקה יסודית, אני מאד מקווה שהרשויות האמונות על עניין זה יעשו את חובתם כראוי".

בהמשך מכתבו מציין הרב הראשי כי לא זכה להכירו אולם מי שרואה את תמונותיו אינו יכול שלא להתרשם ממאור הפנים המיוחד שלו. "הסתלקותו של נער בטרם עת אינו דבר קל, אולם קשה הדבר שבעתיים כשאין לנו מענה ותשובה למה. וישנה תחושה שהדבר לא היה צריך לקרות כלל.

''כאנשים מאמינים יש לזכור שהעולם הוא נעלם. כי נסתרות דרכי ה' ושאלת צדיק ורע לו היא שאלה קשה המהדהדת בחלל העולם. מקובלנו שאין הקב"ה מעמיד בניסיון החיים את מי שאין סיכוי שיעמוד בו. רק בכח האמונה ניתן להמשיך את האתגר הקיומי שלנו – חיים של תורה בארץ ישראל".

הוריו של אהוביה יצאו בגיוס המונים להקמת בית כנסת לזכרו ונטיעת כרם ליד כוכב השחר. חבריו אמרו "זה הצדק האמיתי לאהוביה!"

הצטרפו לקריאת ההורים והיו שותפים בתרומה להקמת בית כנסת לזכרו של אהוביה ז"ל >>