ראש עיריית אום אל-פחם: "לא הפכנו להיות חסידי נתניהו"

ד"ר סמיר מחאמיד על ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו באום אל-פחם: "הנושא של חוק הלאום הוא שבר גדול בינינו לבין מדינתנו"

103FM , י"ט בטבת תשפ"א

ד"ר סמיר מחאמיד, ראש עיריית אום אל־פחם, סיפר בראיון לענת דוידוב וגולן יוכפז ב-103FM על ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בעירו.

מחאמיד ציין כי עודכן על הביקור הצפוי כשעתיים לפני הגעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעיר: "אני כיאה לראש עיר אני חייב לקבל את פניו של רה"מ, גם כשהוא בא בהצהרה שלו שמדובר במתחסן המיליון".

לדבריו, "אני רוצה לייחס כוונות טובות לרה"מ, הוא הגיע וכיבדתי את נוכחותו ואת נוכחות שר הבריאות וכל הפמליה שלו. גם העליתי את הזעקה של האימהות וכל מה שקשור לאלימות בחברה ערבית. נדרש מרה"מ והממשלה לטפל בסוגיית האלימות בחברה הערבית והתייחסתי גם לעיר, אמרתי ששלחתי מכתב לפני מספר חודשים למנכ"ל משרדו בכל הקשור לטיפול בעיר ולצערי הרב לא קיבלתי התייחסות".

באשר לתחושת הציבור בעיר נוכח הגעתו של ראש הממשלה אמר: "למען האמת היו אנשים חלוקים בדעותיהם, חלק אמרו שרה"מ מגיע וצריך לכבד אותו כמו שהתייחסתי לדבר באופן ממלכתי וחלק אחר אמרתי שהוא בא לעשות סיבוב וקומבינה למען הבחירות".

ד"ר מחאמיד הסביר, "השבר כבר נוצר עם חוק הלאום לצערי הרב, נטל ההוכחה על רה"מ בכל הקשור לחוק הלאום ולהרבה התבטאויות שלו בנידון. מצב שני שרה"מ מגיע וצריך לכבד את נוכחותו אבל זה לא שהפכנו להיות חסידי נתניהו. הנושא של חוק הלאום הוא מבחינתו שברון אחד גודל בינינו ובין מדינתנו. מצד שני הנושא של האלימות זועק לשמיים. תחילת שנה וכבר יש לנו 5 נרצחים".

בהמשך, הביע את דעתו על התנהלותו של ח"כ מנסור עבאס העומד בראשות רע"מ, שהתקרב לאחרונה לרה"מ. לדעתו: "ח"כ עבאס הוא ח"כ ראוי, אני חושב שהוא נהג לא נכון ואני חושב שהוא צריך להיות תחת החסות של המשותפת, על אף שאני לא נמנה עם אף מפלגה שם. אני חושב שהשותפות הביאה 15 מנדטים שבחיים לא הביאה החברה הערבית. חשוב שכולנו ננהג באחריות כחברי כנסת במשותפת כדי לשמר את האחדות וההישגים שהיו".

כמו כן, התייחס לדיווחים באשר למינוי שר ערבי בממשלה הבאה, והבהיר: "זה כורח המציאות, צריך להיות שר ערבי, אנחנו אזרחים כאן. לצערי הרב לא היה שר וגם כשהיה זה לא היה שר ממש שהיה פעיל בעשייה הממשית". הוא עצמו הדגיש כי אינו מעוניין בתפקיד שר כזה או אחר: "הפוליטיקה לצערי הרב לא מעניינת אותי, הארצית. במקומית יש עשייה ויש שירות לתושב".

כמה מנדטים נתניהו שווה במגזר? הוא טוען ש-2 מנדטים.

"למען האמת אני לא יודע. יש תומכים לליכוד, אני לא מאמין, אבל שיבושם לו אם הוא מאמין".