עמיר פרץ פורש: לא אכהן בכנסת ה-24

יו"ר מפלגת העבודה מודיע כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הקרובה, "אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשפ"א

עמיר פרץ פורש: לא אכהן בכנסת ה-24-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, הודיע הבוקר (רביעי) כי אין בכוונתו להתמודד לכנסת ה-24.

"לא אכהן בכנסת הקרובה, אמשיך לפעול למען הציבור הישראלי מתוך אהבת אדם ואמונה גדולה בצורך לקרב בין כל חלקי העם, בשעה שהקרע הפנימי מאיים למוטט את היסודות שעליהן בנויה החברה הישראלית", אמר פרץ.

"כל חיי פעלתי מתוך תחושת שליחות ודוגמא אישית, וכך אני מתכוון להמשיך לנהוג", הוסיף פרץ, שציין כי השופט בדימוס יעקב שמעוני יעמוד בראשות ועדת הבחירות במפלגת העבודה.

ח"כ מרב מיכאלי מסרה: ''לעמיר פרץ זכויות רבות בציבוריות הישראלית, ואזכור לו זאת תמיד. פרישתו היום חשובה מאוד לניסיון להציל את מפלגת העבודה ולאחד את השורות בה. אני מאחלת לעמיר בהצלחה. עכשיו הוא צריך למשוך את הערעור שלו על החלטת בית המשפט ולאפשר למפלגת העבודה פריימריז והתחלה חדשה''.

פרץ הודיע לפני מספר שבועות על פרישתו מראשות מפלגת העבודה, במטרה לאפשר למנהיג חדש להיכנס למפלגה ולשקם אותה, וכעת לא יתמודד לכנסת בכלל.

"מתוך תחושת אחריות המוטלת עליי, אני מודיע כי בבחירות הקרובות לא אוביל את מפלגת העבודה ולא אעמוד בראש הרשימה לכנסת", כתב השר פרץ בפייסבוק. "בעת הזו מפלגת העבודה חייבת לעבור התחדשות ולבחור לה יו"ר חדש והנהגה חדשה".

פרץ שמתכוון להתמודד לתפקיד נשיא המדינה בבחירות בחודש יוני, דחה הצעה של גנץ להשתלב ברשימת כחול לבן. "לאחרונה דחיתי אפשרות להיות משוריין במקום בטוח בצמרת כחול לבן, מתוך גישה כי אינני מייצג את עצמי בלבד אלא תנועה שלמה שמכילה אנשים ומנהיגים מצוינים בכל רחבי הארץ ומובילה תפיסת עולם ערכית".