טלגרם וטלגרם ווב
טלגרם וטלגרם וובצילום: istock

הסערה סביב עדכון הפרטיות בוואטסאפ במסגרתו יתאפשר לוואטסאפ ופייסבוק יותר גישה למידע שלנו ממשיכה להכות גלים.

עיתונאים וידוענים שונים שיתפו את החלטתם לעבור לטלגרם ולהפחית או להפסיק את השימוש בוואטסאפ, ביניהם אילון מאסק בעל חברת טסלה והאיש העשיר בעולם.

אפליקציית טלגרם מסרה אתמול (שלישי) כי ב-72 השעות האחרונות הצטרפו 25 מיליון משתמשים חדשים, לשם ההשוואה הם ציינו כי בתקופה הקודמת קצב ההצטרפות היה כ-1.5 מיליון ליום.

עוד נמסר מטלגרם כי החודש חצה מספר המשתמשים באפליקצייה ברחבי העולם את ה-500 מיליון, אם כי ראוי לציין זה עדיין הרבה פחות מוואטסאפ שמונה כ-2 מיליארד משתמשים.

סיגנל שהיא אפליקציה שמפותחת בידי קרן תרומות, התפרסמה גם כשהמדליף אדוארד סנודן התגאה בכך שדרכה הוא יכול לתקשר עם מקורות בצורה בטוחה, ידועה באבטחה חסרת פשרות אך מסורבלת יותר אחד החסרונות המשמעותיים שהיא לא מגובה ומעבר בין מכשירים הוא מורכב, כמו כן לעומת טלגרם שנהנת מבסיס משתמשים רחב שמכיר ומשתמש באפליקציה בסיגנל המספרים קטנים בעשרות מונים.

כנגד לכל הבאז סביב טלגרם וסיגנל גם בימים אלו מספר ההורדות הממוצע של וואטסאפ לא נפגע ומעיד על כך שככל הנראה עדיין למרות הגיוון עיקר התקשורת מבוצעת בוואטסאפ ומחייבת משתמשים חדשים להתחבר אליו.

בוואטסאפ ניסו בימים האחרונים לרכך את המכה והבהירו שהן ההודעות עצמן והן ההקלטות לא ניתנות לצפייה ע"י אף אחד מלבד הנמען, והמידע שעליו מדובר בהסכם הפרטיות החדש הוא השם, תמונת הפרופיל ובעיקר מידע אודות היקף וזמני השימוש שלכם בוואטסאפ, האם זה מרגיע? אתם תשפטו.