"לבחון אם אבי הרלב נרצח על רקע לאומני"

משפחתו של ד"ר אבי הרלב מסנסנה שנמצא ירוי ביער סמוך לביתו בסנסנה דורשת מהמשטרה להעמיק את החקירה באפשרות שמדובר באירוע טרור.

ערוץ 7 , א' בשבט תשפ"א

"לבחון אם אבי הרלב נרצח על רקע לאומני"-ערוץ 7
ד"ר אבי הרלב
צילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי

משפחתו של סא"ל (במיל.) ד"ר אבי הרלב ז"ל דורשת מהמשטרה להעמיק את החקירה באפשרות שנורה על רקע לאומני.

המשטרה אמנם קבעה שלא מדובר בפיגוע טרור, אך בני המשפחה מתעקשים ואומרים שהרלב היה בנקודת שיא של חייו ולא היתה לו סיבה לפגוע בעצמו, כך דיווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

הרלב, תושב סנסנה במועצה האזורית הר חברון, נמצא ירוי ללא רוח חיים ביער להב הסמוך לביתו.

הוא חזר מפגישה ביחידת המילואים שלו כשהוא לבוש מדים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המוות בשיתוף המשטרה הצבאית.

בשעת לילה מאוחרת הגיע ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, יחד עם רב הישוב וצוותי החירום להודיע למשפחת הרלב על הבשורה הקשה.

אבי השאיר אחריו את אשתו שולמית - אחותו של אל"מ דרור וינברג הי"ד, ולהם חמישה ילדים - רון, מוריה, לביא, מאור והדר שירה, שני חתנים, שתי נכדות, זוג הורים ואח.

הרלב הוא מומחה בגניקולוגיה ופוריות וניהל את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון.

בנוסף לעבודה הקלינית, ד"ר הרלב היה מעורב בתחום המחקר והאקדמיה. הוא פירסם למעלה מ-45 מאמרים והיה מעורב בכתיבת ובעריכת ספרים רפואיים. הרלב שירת כמ"פ בסדיר ברצועת הביטחון והמשיך לשירות מילואים ארוך ופעיל בחטיבה 7 לצד עבודתו התובענית.

ביום הזיכרון האחרון הרלב כתב בערוץ 7 על חוויותיו מלבנון ועל אחריות של מפקדים עליה למד תחת אש מדרור וינברג הי"ד.

במכון פוע״ה הוכו הלם בעקבות מותו של ד"ר אבי הרלב (50), מנהל יחידת פוריות והפרייה חוץ גופית (IVF) בבית החולים ברזילי שגופתו נמצאה ללא רוח חיים ביער סמוך ליישוב מגוריו סנסנה במועצה האזורית הר חברון.

"אנו כואבים את לכתו של ד"ר אבי הרלב, שהיה אדם עניו ונעים הליכות וזכינו לעבוד מולו באופן תדיר וקבוע. אבי סייע תמיד במאור פנים, בסבלנות ובשמחה. עבור חלקנו היה אבי חבר קרוב ויקר״, סיפרו במכון.

״זכינו כי רק בשבוע שעבר הרצה בכנס השנתי של מכון פוע"ה עבור 7,000 רבנים, רבניות ואנשי מקצוע בארץ ובעולם. לכתו של ד"ר הרלב היא אבדה עבור כל עולם הפוריות שהיה בקיא בו ותרם רבות ביכולותיו ובחכמתו", הוסיפו אנשי פוע״ה.