נתניהו בעד ערבים? שיבטל את חוק הלאום

ח"כ אחמד טיבי על נאום נתניהו בנצרת: "אתם תראו שהוא יתאכזב מאוד מתוצאות ההצבעה. אלו ביקורי בחירות שמטרתם לא חיסונים אלא חסינות"

103FM , א' בשבט תשפ"א

יו"ר מפלגת תע"ל וחבר הרשימה המשותפת, ח"כ אחמד טיבי שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm, והתייחס לנאומו של ראש הממשלה נתניהו בנצרת ולחיזור אחרי הקול הערבי.

טיבי הבהיר כי הוא לא קונה את הבטחותיו של נתניהו: "אם יש אהבה כוזבת היא התגלתה אתמול בנצרת, זה היה נאום שכולו מניפולציה שקרית. ב־2015 הוא דיבר על אי הלגיטימיות של המצביע הערבי שמונע בכמויות על ידי ארגוני השמאל. נתניהו לא השתנה, פשוט יש בחירות במרץ. הוא לא קוסם ולא עושה לנו בית ספר, אך הסכסוכים בתוך הרשימה המשותפת משחקים לידיו".

נתניהו שקרן, מניפולטיבי וסכסכן

לדבריו, "הוא נהנה לראות את זה והוא יודע שהוא לא יקבל את ה-3-4 מנדטים שהוא רוצה, זו לא מטרתו. מטרתו היא לדכא את שיעור ההצבעה של הציבור הערבי ושהערבים לא יגיעו אל הקלפיות. אסור לתת לו לעשות את זה ולכן צריך להפסיק עם הסכסוכים בתוך הרשימה המשותפת, להתאחד סביב מצע מוסכם שנכבד אותו וללמוד מהטעויות שלנו, גם אנחנו עשינו טעויות. אני מקווה שנצליח לאחד את הקרעים ויש קרעים. אני חושב שח"כ מנסור עבאס רואה את מה שאני רואה, שנתניהו שקרן, מניפולטיבי וסכסכן, ואני מקווה שהוא וחבריי ברע"ם יפיקו את המסקנות הנכונות לאחר כל מחזות השקר".

האם הצהרותיו של נתניהו עשויות, אם כן, להוביל לתמיכת הציבור הערבי בו ובליכוד ביום הבוחר? חבר הכנסת טיבי לא היה כל כך בטוח בכך: "נתניהו הוא מועמד שאנחנו מכירים כבר שנים, נפגשנו איתו, הוא הבטיח לנו הבטחות גם בנושא מיגור הפגיעה, ובתקופת שלטונו הפשיעה חוגגת וארגוני הפגיעה מרגישים הכי חופשיים. נתניהו הוא האיש שהביא את חוק הלאום וחוק קמיניץ, אם האהבה היא אהבת אמת אז שיבטל אותם. זה המנגנון שבו הוא משתמש כדי לסכסך, לתקוף ולהבטיח הבטחות כדי להשאיר את האנשים בבית".

בסיום דבריו, הדגיש יו"ר תע"ל ח"כ אחמד טיבי כי מאמציו של רה"מ יעלו בתוהו: "האוכלוסייה הערבית לא תצביע עבורו, אני מכיר את העם שלי. הוא לא ימכור לנו את השטויות שהוא מוכר ליהודים, הוא יתאכזב מאוד מתוצאות ההצבעה בנצרת. אלו ביקורי בחירות שמטרתם לא חיסונים אלא חסינות".