נתניהו עם אביב גפן וישראל כ''ץ
נתניהו עם אביב גפן וישראל כ''ץ צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

סקר שביצע מכון ''פאנלס פוליטיקס'' עבור העיתון ''מעריב'' מעלה כי הליכוד היא המפלגה הגדולה בישראל עם 32 מנדטים.

מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער מקבלת 17 מנדטים, סיעת יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה ב-14 ומפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט עם 12 מנדטים.

הרשימה המשותפת עם 11 מנדטים, סיעת יהדות התורה עם שמונה, וגם ש"ס של אריה דרעי מקבלת שמונה מנדטים. מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן זוכה בשבעה מנדטים, רשימת מרצ עם שישה מנדטים ומפלגת כחול לבן של בני גנץ עם חמישה מנדטים.

לא עוברות את אחוז החסימה: הציונות הדתית (סמוטריץ') 2.6%, הישראלים (חולדאי) 2.5%, עוצמה יהודית 1.9%, הכלכלית (זליכה) 1.9%, העבודה 0.9%, תנופה 0.7%, גשר 0.5%, תל"ם 0.4%.

לפי הסקר, אם בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר רצים ברשימה משותפת, הם עוברים את אחוז החסימה ומקבלים ארבעה מנדטים.

ההצעה של חגי סגל
צילום: טוויטר

מוקדם יותר היום (חמישי) קרא עורך העיתון ''מקור ראשון'' חגי סגל לבצלאל סמוטריץ' ולנפתלי בנט להפסיק לתקוף האחד את השני על רקע החלטתם המסתמנת שלא לרוץ יחד בבחירות הקרובות.

''צו השעה ובוודאי צו חינוכי: הסכמה דחופה על הפסקה מוחלטת של פעולות האיבה המילוליות בין שני השותפים הפרודוקטיביים עד לא מכבר -בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט. וכמו שנאמר פעם במחוזותינו: 'והאמת והשלום אהבו'", כתב סגל בפייסבוק.

בסיעת ימינה של בנט הסכימו מיד ומסרו: ''חגי צודק, משני הצדדים נאמרו דברים מתוך להט. אנו מסכימים להצעה. אין שום סיבה לתקוף אחד את השני, מקבלים על עצמנו להתמקד בטוב. מכאן ממשיכים בכל הכח להנהגת המדינה''.

סמוטריץ' לא התייחס להצעתו של סגל לקיים הפסקת אש אך הוא סימן ''לייק'' לציוץ שלו בטוויטר. ''טוב, גם בצלאל סימן לייק. אני מכריז בזאת על הפסקת אש החל מהשעה 19:00'', כתב סגל לאחר מכן.

עוד באותו נושא:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו