בנט: לפיד וליברמן, הפסיקו להסית בשביל קולות, החרדים הם אחינו

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט דוחה את הסרטון "כמעט אנטישמי" של איווט ליברמן נגד הציבור החרדי "מדובר בניסיון לקושש קולות".

ח"כ נפתלי בנט , ג' בשבט תשפ"א

בנט: לפיד וליברמן, הפסיקו להסית בשביל קולות, החרדים הם אחינו-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Sraya Diamant/Flash90

זהו (כאן למטה) צילום מתוך סרטון דוחה—כמעט אנטישמי—של איווט ליברמן נגד הציבור החרדי בניסיון לקושש קולות.

האם יש בעיות? חד משמעית. אך ככה לא פותרים בעיות בציבור החרדי. מתקפות לפיד וליברמן לאורך השנים לא הצליחו לגייס חרדי אחד; להיפך—הם רק האטו את השילוב שלהם בכלכלה. החרדים הם אחינו.

לא במקרה מיד עם כניסתי לתפקיד שר חינוך ביטלתי אפלייה שמנעה מילדים חרדים את הזכות לקייטנות של משרד החינוך. האם יש בעיה שחלקים גדולים מהמגזר החרדי אינם משולבים בכלכלה הישראלית? כן. חד משמעית.

זו בעיה שפוגעת קודם כל ברבבות משפחות חרדיות עצמן. עלינו לטפל בה. כשר כלכלה פעלתי רבות בעניין. האם חלק מהחוגים בחברה החרדית מתנהגים כמעין ״מדינה בתוך מדינה״? כן. כולנו חווינו זאת בשנה האחרונה באופן בולט. אסור לתת לזה להימשך.

איך מתמודדים עם זה? לא בהסתה, אלא בשכל ישר ובהגינות. בממשלה שבעזרת ה׳ אקים נקדם את התכנית שלנו ״משיסוי לשילוב״ אשר יוריד את גיל הפטור ל21 וישחרר רבים מהמגזר החרדי לרכוש מקצוע איכותי בגיל צעיר.

מי שיבחר ימשיך ללמוד בבית המדרש, אך כל האחרים יוכלו לצאת ולרכוש מקצוע איכותי. מי מתנגד ליוזמה זו? הקיצוניים משני הצדדים: לפיד וליברמן בשביל פופוליזם לצד חרדים קיצוניים מסוימים אשר רוצים למנוע את הבחירה של צעירים לצאת בגיל 21 לרכוש מקצוע.

נדאג לכל אזרח בישראל, לצד אכיפה שיוויונית על כל האזרח. אכפת לנו מכם האזרחים כו-לם, ואנחנו יודעים איך לתקן, מחוץ לקופסה. צריך לאחד, לא לפלג.