בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

יו"ר הבית היהודי חגית משה ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' נועדו בצהריים (רביעי) לפגישה ראשונה בירושלים.

משה וסמוטריץ' התחילו את המגעים לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24. המטרה המוצהרת של שני הצדדים היא למזג את מפלגותיהם למפלגה אחת אולם לא ברור אם הדבר יתרחש לפני הבחירות.

מוקדם יותר קרא ח"כ סמוטריץ' לאנשי הבית היהודי: ''שמחים על בחירתכם אתמול בדרך האחדות, שתביא לסיום הפיצול ההיסטורי בציונות הדתית ותחזיר אותנו לימים הטובים של מפלגה דתית לאומית אחת, ועל האמון שנתתם בחגית להוביל איתנו את המהלך הזה.

''עכשיו שמים את ההיסטוריה והמשקעים בצד ומשלבים ידיים. אין ניגודי אינטרסים, אין מאבקי כח. אנשים אחים אנחנו. אותו בית. אותה משפחה. אותה מפלגה. שותפים לדרך''.

ח"כ סמוטריץ' המשיך: ''יש לנו חודשיים כדי להיות הפתעת הבחירות ולהמשיך לשרת בגאון את עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל''.

לפי הערכות, סמוטריץ' ומשה יסכמו על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-24 ואז ינסו לחבור לרשימה אחת עם סיעת ימינה של נפתלי בנט, כפי שהיה בבחירות הקודמות.

ראיון עם יו"ר הבית היהודי חגית משה

יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה אמרה היום לערוץ 7 כי בכוונה לחתור לאיחוד עם האיחוד הלאומי. ''אני קודם כל רוצה חיבור עם המפלגה הטבעית שלנו, איחוי למפלגה אחת. אני רוצה שתהיה מפלגה אחת במדינת ישראל שהיא תהיה מפלגת הסרוגים. אחר כך לגבי חבירה למפלגות אחרות, לחברים אחרים, אנחנו נשב עם כולם ונשקול יחד עם מי אנחנו נצא לחבירה משותפת'', הוסיפה משה.

''יש כיפות סרוגות בכל המפלגות הכלליות. גם בכחול לבן, גם אצל יאיר לפיד, בליכוד, אצל נפתלי בנט. זה שיש חברי כנסת מצויינים, כי הם באמת בוגרי הציונות הדתית, בכל המפלגות הדתיות, זה מצוין. מפלגה דתית לאומית יש רק אחת''.

עוד באותו נושא:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו