זעם בבית היהודי על סמוטריץ': עשה תרגיל מסריח

במפלגת הבית היהודי בוחנים הבוקר את צעדיהם. גורם בכיר בבית היהודי: "פניו של סמוטריץ' לא לאחדות. צביעות ותו לא"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

זעם בבית היהודי על סמוטריץ': עשה תרגיל מסריח-ערוץ 7
חגית משה ובצלאל סמוטריץ'
נעם נסימי ודוד ווייל

בבית היהודי זועמים מאז אמש על יו"ר "מפלגת הציונות הדתית", ח"כ בצלאל סמוטריץ', וטוענים כי התנהלותו מלמדת כי המו"מ שניהל מולם לא נועד להגיע לאחדות.

גורם בכיר בבית היהודי אמר לערוץ 7, כי "סמוטריץ' עשה תרגיל מסריח שמוכיח שפניו לא לאחדות אלא לרמיסה ומחיקה של הבית היהודי".

לטענת הגורם, "סמוטריץ פרש מימינה לאחר שבמו"מ עם בנט הוא ביקש שני דברים, ארבעה מקומות בעשירייה ומחיקה של הבית יהודי מהמפה הפוליטית. בנט ענה לסמוטריץ 'לא' על שניהם. 'אני לא מוחק מפלגה, אפשר לקיים מו"מ על מקומות אבל לא על חשבון מחיקת הבית היהודי'".

"כל התנהלות של סמוטריץ' היא פייק. אחד גדול. רגע אחרי סגירת רשימת ימינה נתן סמוטריץ' תחושה לרבנים דרוקמן וסדן שהוא רוצה ללכת לאחדות עם הבית היהודי ובמקום זאת עשה תרגיל מסריח וסגר עם בן גביר. פניו של סמוטריץ' לא לאחדות. צביעות ותו לא", הוסיף הגורם.

עוד נודע לערוץ 7 כי לאחר חתימת ההסכם בין סמוטריץ' לבן גביר ניסו בבית היהודי לבדוק אפשרות להתמודדות יחד עם "ימינה" או "תקווה חדשה", שימשכו את רשימותיהן ויגישו אותן מחדש. אולם גורמים משפטיים הזהירו כי מהלך כזה של משיכת רשימה והגשתה מחדש עם שינויים, מעולם לא נעשה ועלול להיפסל בבג"ץ.

בנוסף שוקלים בשעות אלו גורמים במפלגת הבית היהודי להימנע מהתמודדות של המפלגה בבחירות הקרובות ולהביע תמיכה ברשימת "ימינה", במחאה על אופן התנהלותו של סמוטריץ'.