סירב להתחסן - והושעה מבית הדין הרבני

הרב הראשי דוד לאו, נשיא בית הדין הגדול: ''דיין אשר לא מתחסן לא יוכל לשמש בתפקידו ולסכן את באי בית הדין".

ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

סירב להתחסן - והושעה מבית הדין הרבני-ערוץ 7
הרב דוד לאו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

נשיא בית הדין הגדול והרב הראשי לישראל הרב דוד לאו השעה דיין במערך הגיור לאחר שלא התחסן.

מדובר על דיין בהרכב של גיורים בצה"ל שלא התחסן לנגיף הקורונה כי האמין ל''פייק ניוז'' המופץ סביב מבצע החיסונים.

"מבחינתו חלה חובה על כלל הדיינים להתחסן וככל שהדבר יתאפשר מבחינה חוקית, דיין אשר לא התחסן לא יוכל לשמש בתפקידו ולסכן את באי בית הדין", נמסר מלשכתו של הרב הראשי.

שר הבריאות יולי אדלשטיין סיפר הבוקר כי "יש שיפור בנתוני התחלואה בנגיף קורונה. עדיין, הם לא פשוטים. יש ירידה ברורה במספר החולים שמצבם קשה וגם במספר המאומתים, ויש עלייה מתמדת במספר המתחסנים - אך הזהירות מתבקשת".

השר אדלשטיין הוסיף כי "היום נעבור את ארבעת מיליון המחוסנים בישראל, מתוכם 2,612,000 קיבלו גם את החיסון השני. אתמול חוסנו 156,000 איש". שר הבריאות התייחס גם לפעימה השנייה בהקלות בסגר שאושרו אתמול, ואמר: "אנחנו עוד רחוקים מלחזור לשגרה, אבל אני שמח שאתמול אושר בקבינט שניתן לפתוח מספר תחומים בזהירות המתבקשת. הדרך עדיין ארוכה".

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, הוסיף השר אדלשטיין: "הרבה מאוד תלוי באחריות אישית של האנשים. צריכים להבין שזאת לא חגיגה עדיין". בנוגע לדרכון הירוק שיקנה הטבות למתחסנים, אמר שר הבריאות כי החלוקה מאוד ברורה. איפה שיש כניסה ספונטנית יהיה קשה מאוד לבצע את העניין של הדרכון הירוק.

יחד עם ההקלות, בהן פתיחת בתי תפילה, אושרו אתמול הגבלות בנוגע לחגיגות הפורים בצל הקורונה. ההצעה כוללת איסור מסיבות, תהלוכות ואירועים רבי משתתפים; איסור משאיות שמחה; סעודות חג במסגרת המשפחה הגרעינית בלבד וסגירת קבר הרשב"י. הגבלות הפורים לא יכללו הגבלות תנועה, אלא רק הגבלות התקהלות. בנושא זה אמר אדלשטיין כי "בפורים אפשר לשמוע מגילה ולאכול סעודה בחוג מצומצם, אבל אסור להגיע להתקהלויות".

מנחם גישייד אשר מלווה את הרב אלימלך פירר במשך 20 שנה, יצא אתמול בקריאה נרגשת לציבור: "צאו להתחסן".

"כמה היה מוכן להקריב, אדם שרואה את מצבו של אביו מדרדר במהירות על מנת לייצב את מצבו ואף להבריא אותו? אני רואה מדי יום אנשים שמוכנים לעשות הכל כדי להציל את הקרובים שלהם, יש כבר כמעט 2.5 מליון איש בעולם שהחיסון לא יעזור להם, המחלה נצחה אותם, ההתנגדות לחיסונים מורכבת בעיקר מפייק ניוז ובורות", אמר גשייד בראיון לחדשות 13.