גלית דיסטל אטבריאן: "לא מבינה איזה ימני יצביע לסער"

גלית דיסטל־אטבריאן, אשר שוריינה על ידי נתניהו ברשימת הליכוד, במתקפה חריפה: "סער הוא סוכן שנאה ואופרטוניסט"

103FM , י' באדר תשפ"א

פחות מ־30 ימים לבחירות, הגיעה היום (שני) דיסטל־אטבריאן לאולפן 'בחירות אישיות', המשדר היומי המועבר בשידור חי באתר 'וואלה' ובדיגיטל של 103fm, לשיחה עם ינון מגל ויקי אדמקר.

דיסטל אטבריאן לא היססה למתוח ביקורת על יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, ותקפה גם את מספר 2 ברשימתו, ד"ר יפעת שאשא ביטון. לעומת זאת, כלפי נפתלי בנט הציגה עמדה רכה ומפויסת יותר.

בהמשך, הסבירה מדוע שינתה את עמדתה הפוליטית משמאל לימין, והחמיאה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שלדבריה הוא 'ימין-ליברלי'.

על סער אמרה דיסטל אטבריאן, "גדעון מבחינתי סוכן שנאה, בן אדם שבא ומחרים את מיליון וחצי מצביעי הליכוד המזרחיים, המסורתיים ברובם. הוא סוכן שנאה והוא אופורטוניסט, הוא לוקח את מגש הכסף מהימין ומעניק אותו ללפיד. אני לא מבינה איזה ימני בעולם יכול להצביע לגדעון סער".

לדבריה, "מה שסער עושה זה לקחת את כל 'הליכודניקים הנסיכים של פעם'. זה דיבור גזעני, זה דיבור רע - ובעיקר דיבור שפוצע אותנו. האיש הזה, שבא 'לאחד', פוצע אותנו עד זוב דם. הוא כל כך קר רוח וצבוע בהתנהלות שלו".

עוד הוסיפה ותקפה גם את סגניתו של סער במפלגה, דוקטור יפעת שאשא ביטון, שתתארח מחר במשדר: "אם היא מספר 2 של סער ומתיימרת להיות שרת החינוך - אותי זה מפחיד", אמרה.

מתקווה חדשה נמסר בתגובה לשידור: "השקרים של גלית דיסטל־אטבריאן לא יעזרו. אין לנתניהו ממשלה בלי תמיכת הרשות הפלסטינית והקיצוניים מנסור עבאס ובן גביר. גם דלית דיסטל (הטעות במקור) יודעת שרק גדעון סער מהווה אלטרנטיבה לממשלת הכישלון של נתניהו ורק הוא יכול להקים ממשלה יציבה בראשותו".

המועמדת מטעם הליכוד הפרידה בין סער ליו"ר ימינה נפתלי בנט - כאשר לדבריה יש בין השניים "הבדל עצום". היא אמרה: "אני מחבבת את בנט. כמי שמזוהה מאוד עם נתניהו, אף פעם לא כתבתי בזלזול על בנט. אני חושבת שהוא אדם ראוי, היה שר חינוך מצוין. איש טוב שאצה לו הדרך. אני לא חושבת שצריך להקטין את בנט כדי להגדיל את נתניהו, הוא גדול מספיק גם בלי זה".

מנגד, על יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אמרה כי הוא "לא בשל" להיות ראש ממשלה.

"הנדסו לי את התודעה"

בהמשך, החמיאה לראש הממשלה נתניהו ששריין אותה במקום ה־10 ברשימת הליכוד: "מה שאני חושבת על נתניהו זה התפקחות מארטילריה מסיבית. לימדו אותי מגיל צעיר לתעב אותו כי הוא מלוקק אמריקני, סוחר רהיטים שבא לארץ, שקרן וכולו זיוף ומימיקה. השרישו והשרישו, והאמנתי והאמנתי. עבדו עליי, הנדסו לי את התודעה, וזה הקריז לי את אמות הסיפים", אמרה, והוסיפה: "אין חלופה לנתניהו. כל עוד העם מחליט שכך, העם קדוש".

על הטענה כי נכנסה למקום העשירי לאור שנים של חנפנות לימין, אמרה: "זה מביך אותי בשבילם, זה לא מכבד אותם בעיניי. זה ז'רגון ששמור רק לנשים ימניות, ואם הן מזרחיות עוד יותר נפלא. זו גזענות שאינה מודעת לגזענותה", והוסיפה כי אם היה מדובר בסופרת מהשמאל לא היו אומרים זאת עליה.


קואליציה עם בן גביר: "אני יכולה לחיות עם זה"

הסופרת שעשתה את המעבר אל הפוליטיקה, כבר הכינה תשובה לשאלה הכי חמה בימים אלה בכל תוכנית ריאיונות פוליטית - עמדתה לגבי איתמר בן גביר. "אני שייכת לפלג הליברלי, אני מניחה שהדעות שלנו שונות", אמרה, וסייגה: "לא שואלים אף אחד מהשמאל מה דעתך על אבתיסאם מראענה. בן גביר? אין איש ליכוד שזו לא השאלה הראשונה ששואלים אותו. מדובר בבלוק טכני שנכנס לציונות הדתית, ושייכנס בסופו של דבר לקואליציה עם הליכוד. אני יכולה לחיות עם זה בשלום, בטח כשאני רואה את האלטרנטיבה, ממשלת שמאל בראשות לפיד".

ויש עוד נושא שכל מועמד נשאל עליו עם כניסתו למשחק הפוליטי. דיסטל־אטבריאן, כך ניכר, הגיעה מוכנה לשאלה בנושא עמדתה על לגליזציה. "בוודאי שיצא לי כמה וכמה פעמים לעשן, אף פעם לא רכשתי בעצמי, אני לא טובה - לא באלכוהול ולא בקנאביס. בסופו של דבר אני בעד חופש, אני מאוד בעד לגליזציה".

לסיום, שיתפה כי בעלה, שפורסם בעבר כי נמנה עם מצביעי הרשימה המשותפת, עתיד לעשות "מחווה רומנטית" ולהצביע לנתניהו. "אני כמעט מאמינה לו", אמרה בחיוך, והמגישים צחקו: "הנה, כשנתניהו אמר שיעביר קולות של ערבים לליכוד הוא לא טעה".