עופר ברקוביץ' מספר על התגרה בירושלים: "התחילו צעקות 'בוגדים' "

מועמד תקווה חדשה עופר ברקוביץ' תיאר את השתלשלות האירועים במהלכם הותקף אמש על ידי פעילי ליכוד במהלך סיור בשוק מחנה יהודה

103FM , ב' בניסן תשפ"א

עופר ברקוביץ' מספר על התגרה בירושלים: "התחילו צעקות 'בוגדים' "-ערוץ 7
עופר ברקוביץ
צילום: ערוץ 7

8 ימים לבחירות והמערכת הפוליטית סוערת, והנה שוב דווח על אירוע אלימות בכנס של מפלגת 'תקווה חדשה'.

המועמד מטעם תקווה חדשה עופר ברקוביץ' שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב, ותיאר את האלימות שאפיינה את פעילי הליכוד באירוע.

עופר ברקוביץ' סיפר על שאירע בשוק מחנה יהודה: "אנחנו היינו אחרי ערב מרגש, כנס גדול בירושלים של המפלגה, סיור מוצלח עם עשרות פעילים ברחבי שוק מחנה יהודה ובסוף אותו אירוע מגיעה קבוצה ומתחילה בצעקות. לא שמעתי את כל הצעקות, 'בוגדים' ונוספות, כולל ניסיונות התקרבות אלימים". לדבריו, פעילי הליכוד ניסו ליצור מגע עם פעילי תקווה חדשה, אך היו באזור מאבטחים שניסו להרגיע את הרוחות.

עוד הוסיף כי: "לא חוויתי אגרופים, היו דחיפות, חתירה למגע. לא ככה צריכה להתנהל מערכת בחירות בישראל. אנחנו רגילים שיש גם תגובות לטובת הצדדים האחרים והמפלגות האחרות, וזה לגיטימי. אבל לא בצורה של אלימות שחוזרת על עצמה יום אחר יום, ויוצרת אווירה שמהלכים אימים על מועמדים. התגובות האלימות והשיטתיות בה זה קורה פעם אחר פעם מעידות על בעיה קשה במחנה שבעצם תומך בנתניהו. כשרה"מ לא עושה את כל הפעולות כדי לעצור את זה, הוא מסכן את עם ישראל, ואת היציבות והיכולת של החברה לנהל בחירות דמוקרטיות בישראל".

כשנשאל האם הוא בטוח שמדובר בהוראה של נתניהו, השיב ברקוביץ': "אני לא יודע לומר את זה בוודאות, באירועים האלה, בטח שלשום, זה היה נראה מאורגן. זאת מציאות שאנחנו לא מוכנים להשלים איתה".

בהמשך, הביע את דעתו על המצב הפוליטי, ועל מצבה של מפלגתו שעל פי הסקרים זוכה למספר חד ספרתי של מנדטים, ואמר: "אני חושב שהעם בישראל מצפה מהפוליטיקאים ליושרה, אבדה היושרה, אבד האמון. אנחנו צריכים ללכת עם המסרים והדברים שאנחנו מאמינים בהם. "אני מאמין שיהיו יותר מ-9 מנדטים ואנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי לשכנע את הציבור".