ממשלת לפיד-חרדים: "לערבב בשר וחלב"

השר אריה דרעי הצהיר כי לא יתמוך בממשלה בראשות לפיד והעריך "יהיו לנו מעל 60 מנדטים כולל בנט. ללכת עם לפיד זה ללכת עם ליברמן".

103FM , ג' בניסן תשפ"א

שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, שוחח היום (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב והעריך כיצד יסתיים סבב הבחירות הרביעי: "אני מעריך בסבירות גבוהה מאוד שיהיו לנו למעלה מ-60 מנדטים, כולל בנט. רוב הציבור הימני המסורתי הדתי של למעלה מ-50 מנדטים רוצה את נתניהו כראש ממשלה".

הוא הסביר מדוע ש"ס לא תשב בממשלה תחת לפיד: "לפיד חתם הסכם עודפים עם איווט ליברמן, איווט ליברמן עולה בשלטים נגד חרדים ולפיד לא מגנה אותו. הוא אמנם לא תוקף את החרדים כפי שתקף, אבל עם כל הכבוד, לפיד זה ללכת עם ליברמן ועם אחרים שאין לי שום דבר משותף בנושא של מדינה יהודית, עזרה לחלשים ומה שאני מאמין לו", והדגיש: "אין אפשרות להקים ממשלה של לפיד, יש ממשלה של נתניהו והחרדים או לפיד עם אחרים. אני לא רואה איך מדביקים בשר וחלב יחד".

גולן יוכפז וענת דוידוב תהו האם להערכתו גדעון סער יחבור ביום שאחרי הבחירות לממשלת נתניהו, על כך הוא אמר: "אני לא יודע, חבל מאוד. אני חושב שנתניהו עשה טעות גדולה עם סער במהלך השנים, הוא היה צריך לתת לו מעמד של שר חשוב. אבל זה לא אומר שבגלל זה הולכים ושוברים את מחנה הימין, ולהכתיר את לפיד והשמאל בגלל שפגעו בך אישית - אני אומר לאלקין ולסער".

בסיום הריאיון דחה השר דרעי את הטענות כי הוא היה ערב לקיום הרוטציה בין נתניהו וגנץ, והבהיר: "שקר וכזב, תחזרו על השקר הזה 500 פעם, אני יודע מה זה ערב. אני אמרתי מבחינה ציבורית שאני תומך בממשלה הזאת ואעשה הכול כדי לקיים אותה. אבל מה לעשות שניסנקורן מהיום הראשון החליט לעשות הכול כדי להתגרות בנתניהו?"