גפני לנתניהו: "תנו לי לחשוב"

בעוד יו"ר ש"ס הזדרז להכריז על המלצתו הצפויה על נתניהו, יו"ר יהדות התורה ביקש "לחשוב" וכינס למחר ישיבת סיעה. סימן למתיחות?

בן שאול , ט"ז בניסן תשפ"א

גפני לנתניהו: "תנו לי לחשוב"-ערוץ 7
משה גפני
צילום: Yaakov Lederman/Flash90

בעוד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הזדרז הבוקר (ב') להכריז על המלצתו הצפויה אצל הנשיא - בבנימין נתניהו, יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני עדיין מתמהמה.

עיתונאי 'כאן' מיכאל שמש דיווח הסיעות החרדיות התבקשו מטעם ראש הממשלה נתניהו להביע תמיכה בגוש שבראשותו, אולם יושב ראש יהדות התורה, ח"כ משה גפני, ביקש לעכב תשובתו. "תנו לי לחשוב", אמר להם.

מחר צפוי גפני לכנס את 'דגל התורה' לישיבת סיעה כדי להיוועץ עמם בטרם יגבש עמדתו מול עמיתיו מאגודת ישראל.

בדף הטוויטר האישי שלו תיאר מיכאל שמש את שורש המתיחות בין גפני לנתניהו. "נמאס לו מנתניהו, הוא מתקשה להסתיר את זה. לכאורה אין לו אופציה אחרת ועכשיו הוא ״כבול״ אבל שימו לב לשני דברים: הוא גורם כאב ראש אדיר לנתניהו בתקופה רגישה; ברגע שתיווצר האפשרות, הוא יהיה ראשון לחתוך", כתב.

שר הביטחון בני גנץ פנה היום (שני) ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער. גנץ קרא להם לקיים בדחיפות פגישה מרובעת "בכדי לפתור את הפלונטר הפוליטי ולמצוא את הדרך להחליף את נתניהו", לשון ההודעה.

"קראתי למנהיגי גוש השינוי לשבת בהקדם האפשרי בכדי שנוכל להקים ממשלה ישרה ולעצור את שלטון נתניהו", הוסיף גנץ.

בתוך כך נשיא המדינה ראובן ריבלין יתחיל את סבב ההתייעצויות עם כלל המפלגות לקראת הטלת המנדט להרכבת הממשלה ב-5 באפריל ויסיים עד ה-7 באפריל.

מלשכת הנשיא הנשיא נמסר: "בתום סבב ההתייעצויות, יזמן הנשיא אליו במידת הצורך את המועמדים הרלוונטיים להרכבת ממשלה כפי שיעלו מהמלצות כלל הסיעות".