הייתי שם במתחם כשהכל קרה

הזהירו אותי מההמונים ומהצפיפות ומהעממיות. אבל בוגר אומן ראש השנה שכמוני ראה כבר כמה דברים בחיים וזה באמת לא הפריע לי.

ישי מאיר , י"ח באייר תשפ"א

הייתי שם במתחם כשהכל קרה-ערוץ 7
זירת האסון
David Cohen/Flash90

באמת שתיכננתי ורציתי לכתוב משהו אחר , רציתי לספר על החוויות הנפלאות מהפעם הראשונה שלי (כן זאת הפעם הראשונה בחיים ,אודה ולא אבוש ) שעליתי למירון בל״ג בעומר .

הזהירו אותי מההמונים ומהצפיפות ומהעממיות. אבל בוגר אומן ראש השנה שכמוני ראה כבר כמה דברים בחיים וזה באמת לא הפריע לי.

לא חיפשתי את הדלקת המדורה של תולדות אהרן בדווקא, פשוט נסחפתי עם ההולכים וההמונים , מחפש מוקד של הדלקה שמחה ומוזיקה לנשמה .אחרי הליכה לא רבה ודיי נוחה הגעתי לאיזור הטריבונות העצום של מתחם הדלקת המדורה של תולדות אהרן .

המוני אנשים נשים וילדים ביניהם בולטים ילדי החלקה המתוקים שהיו לבושים בבגדים מיוחדים . עומדים כולם בצפיפות וממתינים להדלקת המדורה של האדמו”ר .

לאחר כמה שירים איטיים בעוד האדמור שופך גלונים של שמן על המדורה הגדולה . ניתן האות . המוזיקה הופסקה האדמור אמר כמה דברים ביידיש וממה שהבנתי הוא בעיקר דיבר על כך שעתה הוא עת רצון מפני שעתה הוא זמן חצות הלילה , זמן של חסד ורחמים , ואז הדליק את המדורה..

ובבת אחת הקהל העצום שחיכה בכליון עיניים להדלקה פרץ בריקודים , ואיזו שמחה ! איזו שמחה! באמת קשה לתאר כמה שמחה וכמה אהבה היו באוויר .

אבל דיי מהר הופסקה המוזיקה והמארגנים קראו להמונים לא להצטופף יותר מדי וכוחות ההצלה התחילו להיכנס ואף אחד לא באמת הבין מה קורה , מפני שכל הרשת קרסה , ומלא אמבולנסים וכוחות הצלה ועצבות באוויר

וחשבתי על כך שזאת השנה השנייה שאירועי ל״ג בעומר במרון ,הכינוס היהודי הגדול בעולם , מתבטלים

אני לא נביא ולא יודע נסתרות , אבל במקום שבו הצדיק מאחד את כל היהודים על כל גווניהם , אולי גם אנחנו צריכים יותר לשים לב לעניין האחדות ולהשתדל לברוח ממחלוקות ושנאה .

ואולי זאת הייתה עוד קריאת השכמה להזכיר לנו שבסופו של דבר ובתחילתו של דבר אנחנו עם אחד וכשאסון כזה קורה כולם עצובים וכולם מזילים דמעה , מבלי לשאול מי ההרוג ומי הפצוע ומה צבע כיפתו או חוסר כיפתו

שנזכה לשמוע תמיד רק בשורות טובות והקב״ה יביא החלמה לפצועים ונחמה לאבלים שלא נדע עוד צער

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לוועד הרבנים לחצו כאן

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לקופת העיר לחצו כאן