אסון מירון: אברהם דניאל אמבון ז"ל מובא למנוחות

אברהם דניאל אמבון ז"ל, תלמיד ישיבת "היכל יצחק" בירושלים שקיפח את חייו באסון בהר מירון, מובא הבוקר למנוחות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

בירושלים מובא הבוקר (שני) למנוחות אברהם דניאל אמבון ז"ל בן 21 מארגנטינה, תלמיד ישיבת "היכל יצחק" שקיפח את חייו באסון בהר מירון. מאות מחבריו מלווים אותו בדרכו האחרונה.

מסע הלוויה ימשיך מישיבת "היכל יצחק" בשכונת קריית יובל, עד להר המנוחות בירושלים. שר הפנים אריה דרעי הגיע להלוויה.

ראש הישיבה, הרב ישראל לנדאו, ספד לתלמידו יחד עם יתר נספי האסון ואמר, "בחורים יקרים שלא טעמו טעם חטא מתגלגלים במדרגות כמו אבנים".

הרב לנדאו ביטא את הכאב על פטירתו של אברהם דניאל ואמר, "ההורים שלך שלחו אותך לארץ ישראל ללמוד תורה. חשבנו שנפגוש את ההורים שלך מתחת לטלית של החופה ובמקום זה אתה כאן עטוף בטלית".

"אנחנו לא יודעים חשבונות שמים אבל יש קושיא שאין לנו עליה תשובה איך הפנים המאירות האלה הוטחו בקרקע. אברהם, איזו עדינות הנפש, צניעות ענווה. אברהם אתה בן העולם הבא", ציין ראש הישיבה והוסיף, "כשהקב"ה צריך לקחת נפש יקרה זה קשה לנו, זה קשה לכל העולם".

"למה המלך ירד לגנו ללקוט 45 שושנים באמצע החג?", שאל הרב לנדאו, "יש בורא לעולם והוא יודע מה הוא עושה ואת מי לקחת. וכשמכירים בזה מבינים את התכלס. הורים יקרים , רציתי להחזיר לכם את הבן שלכם אברך. כל העולם בצער עמוק מארגנטינה עד ארץ ישראל".

הרב דניאל כהן, מרבני הישיבה, ספד גם הוא, "לא נראה יותר את הפנים המחייכות של אברהם. חיוך מתוק שהוא אומר בוקר טוב ושלום. לא נראה אותו לומד בבית המדרש, אפשר לדמיין את זה? לקלוט שאברהם איננו איתנו. המתיקות שכולה שלמות וטוהר ודואג לאחרים בצנעה ובשקט. 4 שנים כאן היה ביתו. קיבלנו סטירה איומה וכואבת ומחרידה את הלב. ה' דיבר אלינו שנה שלמה והאם שמענו? עכשיו שנשמע קול זעקה, זעקה של חנק, זעקה של קול דממה דקה".

"איך אפשר לתאר אסון כל כך נורא שה' יורה בחיצים אל ליבנו שנרגיש את הצער והחיסרון שנרגיש שהוא מדבר עלינו כדי שלא נמשיך בשגרה ובמהלך הרגיל. אפשר לדמיין שאי אפשר לנשום ולשמוע זעקות שבר ואין מושיע. אברהם דניאל גליתה למקום תורה, מי היום גולה למקום תורה? עברו כמה ימים וכבר הלב נאטם. אסור לנו לשכוח אסור לנו להתעלם. דמי אחינו צועקים עלינו לקום ולבנות את משכן ה'. אסור לנו לשכוח את זעקות החנק ומותם המזעזע של אותם צדיקים", הוסיף.

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לוועד הרבנים לחצו כאן

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לקופת העיר לחצו כאןטוען....