יום ירושלים: מאות ערבים מתפרעים בהר הבית

מאות מוסלמים מתעמתים עם כוחות המשטרה על הר הבית, מיידים אבנים וקוראים קריאות "אללה אכבר". המשטרה מגיבה בירי של רימוני הלם

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשפ"א | עודכן: 10:18

עימותים אלימים החלו הבוקר (שני) בהר הבית בין כוחות המשטרה ובין אלפי מוסלמים שהתבצרו על ההר משעות הלילה מצוידים באבנים, מקלות ובקבוקי תבערה.

הפורעים המוסלמים מתעמתים עם כוחות המשטרה על הר הבית, מיידים אבנים וקוראים קריאות "אללהו אכבר". המשטרה מגיבה בירי של רימוני הלם.

ממשטרת ישראל נמסר, "לפני זמן קצר, החלו מאות פורעים לידות אבנים לעבר שער המוגרבים. בעקבות כך הורה המפכ"ל, רנ"צ יעקב שבתאי לכוחות המשטרה המוצבים במקום, להיכנס להר הבית ולהדוף את הפורעים, תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. כוחות משטרת ישראל ממשיכים לפעול במקום".

הפלסטינים מדווחים על 13 פצועים, בהם אחד באורח קשה, עם פגיעות ישירות, כנראה מירי של כדורי גומי. הסהר האדום אמר כי פינה לבתי החולים 50 פצועים מהמהומות בהר הבית. דובר הסהר האדום אמר לאל ג'זירה כי "ישנם פצועים שסובלים מפגיעה ישירה של כדורי גומי בראשם". 9 שוטרים נפצעו במהלך הפעילות בהר הבית, אחד מהם פונה לקבלת טיפול רפואי.

בתוך כך הודיע הבוקר מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, בתום התייעצות עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תור'גמן כי החליט שלא לאפשר עליית יהודים להר הבית.

בשל כך עשרות מהמתכננים לעלות להר שכבר המתינו בכניסה אליו לא הורשו להיכנס בשעריו.

בתנועת 'חוזרים להר' אמרו בתגובה להחלטה, "54 שנים עברו ומדינת ישראל לא השכילה להחזיר את הר הבית לרשותה. חרפה שבמדינת ישראל 2021 יהודים לא יכולים לעלות להתפלל במקום הקדוש ביותר בעולם בגלל כניעה לטרור הערבי. הגיע הזמן לחסל אחת ולתמיד את המתפרעים המוסלמים ולאפשר חופש פולחן יהודי בהר הבית. לרבות בניין המקדש וחידוש עבודת הקורבנות".