תיעוד מהבניין שנפגע באשקלון דוברות המשטרה

הרוגים ראשונים במבצע שומר החומות: שתי נשים נהרגו בצהריים (שלישי) מפגיעה ישירה של רקטה בשני בתים באשקלון. אדם נוסף נפצע באורח קשה.

מחבלי חמאס והג'יהאד האיסלאמי ממשיכים בירי הרקטות מרצועת עזה, ולראשונה מאז תחילת מבצע ''שומר החומות'' נורו רקטות לאשדוד.

בתוך כשעה נורו מאות רקטות לעבר אשדוד, אשקלון ויישובי הסביבה. קודם לכן, רקטה פגעה פגיעה ישירה בבית באשדוד. שם ישנם 11 פצועים קל מרסיסים, בהם שני ילדים. שלושה נוספים נפגעי חרדה. פגיעה ישירה היתה גם בבית ספר באשקלון ולא היו נפגעים באירוע.

נתניהו: הוחלט להגביר את עוצמת התקיפות, אנחנו בעיצומה של מערכה לע"מ

ברקע השיגורים הכבדים - צה"ל ושב"כ חיסלו את ראש היחידה הרקטית של הג'יהאד האיסלאמי בעזה, סמאח עבד אל ממלוכ. בוצעה תקיפה אל עבר דירת מסתור בה שהו מספר פעילים בכירים בארגון הג'יהאד האסלאמי.

המחבלים שנפגעו פיקדו על פיגועי ירי רקטי רבים כמו גם בסבב ההסלמה הנוכחי. "צה"ל ושב"כ ערוכים להמשיך את המערכה ככל שיידרש באמצעות מנעד רחב של תכניות אופרטיביות", נמסר בהודעת צה"ל.

בנוסף, נפגע מוחמד סלים חסן אבו אל עטא, סגן מפקד חטיבת עזה ומראשי היחידה הרקטית המיוחדת, ואחיו של בכיר הארגון בהאא אבו אל עטא שסוכל בנובמבר 2019 במסגרת מבצע "חגורה שחורה".

קובי פינקלר מדווח מהדרום

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כל העת התייעצויות ביטחוניות עם שר הביטחון, הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המל״ל ובכירים נוספים בקריה בתל אביב.

שר הביטחון בני גנץ אישר לצה"ל לגייס כ-5,000 חיילי מילואים בהתראת קריאה חריגה למערכים שונים, בין היתר, בפיקוד הדרום, פיקוד העורף ואגף המבצעים. החיילים יגוייסו לצורך המשך הפעילות המבצעית במסגרת מבצע "שומר החומות" ותגבור ההגנה על העורף.

הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי הורה להמשיך בתקיפת אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה של חמאס והג'יהאד האיסלאמי כפי שבוצע לאורך כל הלילה, לצד הרחבת התקיפות ליעדים נוספים.

כמו כן, הבהיר הרמטכ"ל כי יש להמשיך ולפגוע בכל מחבל באשר הוא. הרמטכ"ל הנחה על תגבור כוחות נוספים לאוגדת עזה של חטיבות חי״ר ושריון, זאת לצד המשך היערכות מוגברת של יחידות הגנה אווירית, מודיעין ואוויר.

זירת הפגיעה באשדוד דוברות מד"א

בנוסף, הרמטכ״ל החליט להשהות את התרגיל המטכ״לי ״מרכבות האש״ למשך השבוע הקרוב. בחינה מחודשת להמשכת התרגיל תתקיים לאחר חג השבועות. הרמטכ"ל סיכם כי צה"ל ימשיך לפעול בנחישות להשיב את הביטחון לתושבי הדרום, ועל כלל המפקדות להיערך להרחבת המערכה, ללא מגבלת זמן.

מבצע שומר החומות: תיעוד מתקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה דובר צה"ל

צה״ל תקף במהלך הלילה למעלה מ-130 יעדים של ארגוני הטרור ברצועת עזה, בתגובה לירי כ-200 הרקטות לעבר יישובי ישראל ביממה האחרונה.

בגל התקיפה הראשון והשני, מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה״ל תקפו אתרים לייצור אמצעי לחימה של ארגון חמאס.

בגל התקיפות השלישי הותקפו מטרות של חמאס ושל ארגון הג'יהאד האיסלאמי, ביניהן: אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחמים צבאיים של ארגוני הטרור, באחד מהם ממוקם גם ביתו של מפקד גדוד בחמאס.

שר הביטחון בני גנץ קיים הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל, ראש אמ"ן, ראש אגף המבצעים ובכירים נוספים במערכת הביטחון.

מלשכת גנץ נמסר כי שר הביטחון ''הנחה להמשיך במדרגות ובתקיפות עוצמתיות ואישר את המלצות צה"ל להמשך הפעולות מול האויב''.

עוד הנחה לתת מענה לצורכי ומוכנות העורף ולהמשיך בדריכות גבוהה בכלל הזירות ולהיערך למאמצי הסברה מול טענות שווא פלסטיניות. כמו גנץ אישר את בקשת השר לביטחון פנים לגייס שמונה פלוגות מג"ב לתגבור.

במסגרת התקיפות ביממה האחרונה צה״ל תקף את מבנה המודיעין הצבאי של הארגון וכן סיכל כ-15 פעילים של הארגון. בנוסף, טנקים וכלי טיס של צה״ל תקפו יעדי טרור נוספים, בתוכם שתי מנהרות טרור התקפיות סמוכות גדר.

״התקיפות שלנו רק בראשית הדרך - יש יממה עצימה לפנינו ויהיה המשך ישיר ורציף של מה שעשינו הלילה״, ציין דובר צה״ל, תא״ל הדי זילברמן, ״נתקוף כל מי שמפנה נשק או מאיים בפעילות טרור לכיווננו כולל ארגונים סוררים, הכתובת היא חמאס וממנה נגבה את המחיר״.

חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה. דובר צה''ל מסר כי צה״ל נוקט באמצעי זהירות כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית. ''ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה, ויישא בהשלכות לפעולת כנגד מדינת ואזרחי ישראל''.

נכון לשעה זו, זוהו כ-200 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. ״כשליש מהרקטות ששוגרו על-ידי חמאס נפלו בשטח הרצועה, זהו מספר חריג שמלמד על כשירות הארגון״, הוסיף דובר צה״ל.

לוחמי ההגנה האווירית ''כיפת ברזל'' יירטו עשרות רקטות. בצה''ל מבקשים להמשיך ולהתעדכן בהנחיות פיקוד העורף המופצות באמצעי התקשורת ולהישמע להוראות כוחות הביטחון וצה״ל הפועלים בשטח.

צה״ל תגבר את כוחותיו בפיקוד הדרום וערוך למגוון תרחישים. ״אנחנו ערוכים לכל תרחיש כולל של הסלמה רחבה, רוצים להשיג פגיעה קשה ולא נעצור עד שנשיג אותה״, הכריז תא״ל זילברמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו