תושב לוד לערוץ 7: העיתונאים התקפלו והמג"בניקים נעלמו

יוני אביב צפה מהקומה הרביעית איך 15 ערבים הופכים את האוטו שלו, גוררים למרכז הכביש ומציתים באש. "המקלט נעול והמפתח רק אצל הערבים"

חזקי ברוך - לוד , א' בסיון תשפ"א | עודכן: 14:05

יוני אביב, תושב לוד, פרץ בבכי בראיון לערוץ 7 כשתיאר את המהומות הקשות של ערביי לוד ביממות האחרונות.

"הזוי מה שקרה פה. הגיעו אנשים למסגד, רצו לעשות הפגנה. התקשרנו למשטרה ואמרו לנו שהם בדרך. מחמישים איש זה הפך ל-500 איש שעשו פה פוגרום. לאוטו שלי הם הגיעו 15 איש, הרימו אותו באוויר, גררו למרכז הכביש, שברו את השמשות ושרפו את האוטו והפכו אותו.

"התקשרתי למשטרה ואמרו שהם בדרך. זה קרה בשתיים בחצי בלילה שלשום, המשטרה הגיעה בשלוש ורבע בלילה. אנחנו יושבים בבית וכלום. אתה רואה מלמעלה ואתה חסר אונים, לא יודע מה לעשות''.

אביב סיפר: ''יש לי שעתיים שינה ב-48 שעות. אין לי עם מי לדבר. כיבוי אש לא מגיעים בלי משטרה. האוטו שלי שברו לו את השמשות - כנראה לא זיהו שזה של יהודים.

"אנחנו בבית עם הילדים ונועלים את הדלת. אין לי אקדח כי אני רואה מה עשו פה לאנשים שהחזיקו אקדם. אתמול הבטיחו שיהיו כוחות משטרה ומגייסים מילואים. בלילה היו פה מג"בניקים בכמות גדולה. ברגע שהעיתונאים התקפלו המג"בניקים נעלמו".

אביב תיאר את הלווית המחבל שאירעה אתמול בלוד, ''ההמונים זרקו אבנים והשוטרים ברחו. זה היה מטורף. אתה רואה שוטר חוטף סלע לראש והם חסרי אונים. שרפו אופנוע. בלילה האחרון אמרו לנו לא לדאוג ושיהיה בסדר, היו אזעקות של צבע אדום. המקלט נעול והמפתח רק אצל הערבים. בחדר מדרגות היינו יהודים וערבים ביחד. שלושה רכבים שרפו הלילה''.טוען....