מבצע שומר החומות: לוחם צה"ל סמל-ראשון עומר טביב ז״ל נהרג הבוקר (רביעי) מירי נ"ט במהלך פעילות מבצעית להגנת ישובי עוטף עזה.

לוחם צה"ל נוסף נפצע באורח קשה וקצין צה״ל נפצע באורח בינוני.

עומר טביב ז"ל, לוחם בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, בן 21 מאליקים, נהרג מפגיעת ירי נ"ט ששיגרו מחבלי חמאס מרצועת עזה לשטח ישראל. השאיר אחריו זוג הורים, טלי ואמיר, ואח אחד בכיתה ט'.

בצעירותו היה בתנועת הנוער בני עקיבא. למד בבית הספר היסודי "התקווה" ובבית הספר התיכון מגידו.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו מסר: "יום עצוב מאד. זהו אסון נורא למשפחת טביב, למושב אליקים ולמועצה אזורית מגידו. עומר טביב האהוב והיקר נפל בשערי עזה מירי של מרצחים ארורים. תוך 5 שנים איבד המושב הנפלא 3 מבניו ובנותיו. עומר היה נער מקסים חביב ומוכשר ואני משתתף יחד עם כל תושבי המועצה בצער משפחת טביב היקרה".

הלוויתו של סמל-ראשון עומר טביב ז"ל תערך בשעה 11:00 בבית העלמין באליקים.

שניות לאחר השיגור הנ"ט החל ירי של עשרות מרגמות על הזירה בניסיון להקשות על הצוותים הרפואיים שטיפלו בפצועים.

פראמדיקית מד"א רוית מרטינז שטיפלה בשטח בפצועים תחת אש סיפרה: "מדובר באירוע קשה, הגענו לפצועים בשטח כשברקע נשמעות אזעקות ונמשך הירי. הפצועים סבלו מפציעות הדף ורסיסים. טיפלנו בהם תוך שאנחנו מגינים עליהם ועלינו. לאחר טיפול חיוני דחוף בשטח וכשניתן היה להיחלץ מירי הטילים והפצצות חילצנו את הפצועים למקום בטוח ושם בסיוע רופא מד"א וכוחות מד"א נוספים פינינו אותם לבית החולים."

עוד באותו נושא:

במקביל לירי הקטלני לעבר כוחותינו, כוחות צה״ל ושירות הביטחון הכללי ביצעו היום (רביעי) מבצע מורכב וראשון מסוגו לחיסול של ארבעה מפקדים בכירים בחמאס, בעיר עזה ובחאן יונס.

המפקדים הבכירים מהווים חלק מרכזי מ״פורום המטה הכללי״ של חמאס ונחשבים מקורבים לראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, מוחמד דף.

בין המחוסלים: מח"ט העיר עזה, ראש מערך הסייבר ושיפור הטילים של חמאס, וראש מערך הייצור.

אלו ארבעת הבכירים אשר חוסלו בתקיפה:

1. באסם עיסא - מח"ט העיר עזה. פעיל חמאס צבאי בכיר. מאז שנת 2017 ראש חטיבת חמאס עזה. היה מעורב לאורך השנים בפיגועים רבים וכן שימש כפעיל בכיר במערך הייצור של הארגון. מנהל את הפעלת הכוח בסבבי הלחימה מול ישראל. סיכולו ישפיע באופן משמעותי על תפקוד החטיבה והזרוע הצבאית של חמאס.

2. ג'מעה טחלה - ראש מערך הסייבר ומוביל פרויקט שיפור הטילים של ארגון הטרור חמאס. מחזיק תיק מחקר ופיתוח בחמאס. טחלה הוא יד ימינו של מוחמד דף והמוביל המרכזי של התעצמות חמאס. הפגיעה בו מהווה מכה משמעותית לפרויקט ההתעצמות של חמאס.

3. גמאל זבדה - ראש מחלקת הפיתוח והפרויקטים במטה הייצור של חמאס. מהווה המחולל המרכזי של מערך היצור הרקטי של חמאס. דוקטור להנדסת מכונות המתמחה באווירודינמיקה, בעל הכשרה במגוון תחומים טכנולוגיים ומהווה מוקד ידע מרכזי ומשמעותי ביותר במטה הייצור של החמאס. נמנה על בכירי מערך המחקר והפיתוח בחמאס, עוסק בקידום פרויקטים מרכזיים בהתעצמות חמאס.

4. ח'אזם חטיב - ראש מחלקת המהנדסים במערך היצור של חמאס. כמו כן משמש סגן ר' מערך היצור.

פעילים בכירים נוספים שנהרגו מהתקיפה במהלכה נהרס מתקן המחקר והפיתוח המרכזי של חמאס והושמד ציוד רב: סאמי רדואן, ראש המחלקה הטכנית במודיעין הצבאי, וכן וליד שמאלי, ראש מחלקת הציוד התעשייתי במערך הייצור.

בנוסף נהרגו כעשרה פעילים נוספים ממערך הייצור והמחקר והפיתוח של ארגון חמאס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו