ח״כ משה ארבל (ש''ס) פנה בשאילתה לשר הביטחון בני גנץ לאחר הלינץ׳ בלוד בו נהרג יגאל יהושע ז״ל, ותהה מדוע לא נהרסים בתי המחבלים הערבים שביצעו לינץ' ביהושע.

לדברי ח״כ ארבל ״הליך הריסת בתי מחבלים הוכח בעבר על ידי גורמי הביטחון כגורם הרתעתי משמעותי ואירוע טראגי מן הסוג הזה בו נרצח אזרח ישראלי בלינץ׳ אכזרי בתוך העיר לוד חייב לקבל מענה הרתעתי למניעת המקרה הבא חלילה״.

''יגאל הוא האזרח הראשון שמצא את מותו במסגרת ההתפרעויות האלימות של ערבים אזרחי ישראל שהחלו בשבוע שעבר ועדיין לא שככו לחלוטין. במסגרת התפרעויות אלו בוצעו מספר לינצ'ים באזרחים יהודיים בערים מעורבות, הוצתו בתי כנסיות, נבזזו והוצתו בתי יהודים, בתי עסק ומכוניות בבעלות יהודית, הושלכו אבנים ובקבוקי תבערה לעברם וכיוצ"ב''.

ארבל מזכיר במכתבו לבני גנץ: ''בלוד לבדה דווחו עשרות רבות של מקרי ירי בימים האחרונים, מספר יהודים נפצעו מירי ומנשק קר, כלי רכב רבים הוצתו ועוד.

''מקור ההתפרעויות האלימות בימים האחרונים היא שנאה אנטישמית חריפה וקשה. יהודים הותקפו במהלכן על לא עוול בכפם, לרבות נשים וילדים, בערים מעורבות וערביות. על מנת להתמודד עם הפרעות נדרש להפעיל את כלל האמצעים העומדים בידי מערכת הביטחון הישראלית, לרבות כלי הריסת הבתים בו נעשה שימוש בהצלחה ביהודה ושומרון'', הוסיף חבר הכנסת במכתבו לשר גנץ.

פותחים את הכיס ועוזרים לתושבי לוד לנצח