רצח יגאל יהושע בעיר לוד: "קשה להאמין שדווקא אותו לקחו"

אפי יהושע, אחיו של יגאל יהושע הי"ד שנרצח בידי פורעים ערבים בעיר לוד, מספר בראיון לערוץ 7 על תחושותיו הקשות בימים הללו.

"המשטרה יכולה וכנראה תגיע למפגעים הנתעבים שפגעו ביגאל אחי וכולי תקווה שישימו ידם על הרוצחים", אומר אפי ומספר כי התחושה המלווה אותו ואת המשפחה החל מהרגע בו נפגע יגאל היא "תחושה איומה.

''אנחנו מנסים להיות מחוקים ומאוחדים ולא לפרוץ גבולות מעבר לראייה הרוחנית והגשמית שלנו. אין מילים. אנחנו עדיין בתוך האבדן, עדיין לא מעכלים ואני לא יודע אם נצליח לעכל גם במהלך השבעה את לכתו".

"זה פשוט רצח לכל דבר. רצח נתעב בידי רוצחים איומים שבאו לרצוח בכוונה תחילה", אומר אפי ומוסיף כי עצם העובדה שהמפגעים לא פגעו בו מעבר לפגיעה הקטלנית בראשו מלמדת ש"לא הייתה להם שום מטרה אחרת חוץ מלרצוח".

"חיינו איתם שנים, וכשמגיע מקרה כזה לפתחנו קשה לי להאמין שזה קרה", אומר אפי וכשהוא נשאל אם הוא יכול להתוות דרך לאופן בו נכון לפעול כעת, הוא משיב: "אני לא יודע מה לעשות. בטוח שלא אני ולא המשפחה ניקח את החוק לידיים. ניתן למי שצריך, להגיע, לפתור את הבעיה הזו, שיהיה נבון וחכם וימצא איתם את הדין ואנחנו נהיה איתם".

על אחיו מספר אפי: "הוא היה איש של עשייה, איש של נתינה, איש שעזר לערבים, לנוצרים, לאלמנות ולקשישים מתוקף מקצועו כחשמלאי. קשה להאמין שדווקא אותו לקחו. הוא לא היה הכתובת. הכתובת הייתה רצח ולא משנה של מי".

בתוך כך, השב"כ והמשטרה ממשיכים במרדף אחר הערבים שרצחו באכזריות את יגאל יהושע הי"ד מלוד.

החוקרים מחזיקים בסרטוני מצלמת רכבו של יהושע שתיעדה חלק מהלינץ' שביצעו בו הפורעים.

בחדשות 13 דווח כי הפגיעה הראשונה היתה מאבן שהשליכו הרוצחים וחדרה את חלון מכוניתו. אחר כך השליכו לעברו עוד אבן שחדרה חלון נוסף, וגם זו פגעה בו. אחר כך הגיעו הפורעים וביצעו בו לינץ׳.

יגאל הצליח להגיע לפתח ביתו והתמוטט. בלינץ׳ השתתפו כ-8 פורעים שכאמור הזהות שלהם ידועה לשב״כ והמשטרה ומתנהל אחריהם מרדף.

נצ"מ יגאל עזרא, קצין אגף חקירות ומודיעין של משטרת מחוז המרכז, סיפר לגלי צה''ל: "יש התייחסות לתיק הזה כאל פיגוע לכל דבר ועניין, החקירה משולבת עם השב"כ. נגיע לרוצחים בימים הקרובים".

מותו של יגאל יהושע (56) הי"ד נקבע אתמול (שני) בבית החולים שמיר-אסף הרופא לאחר מספר ימים בהם היה מאושפז במצב אנוש. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו.

יהושע, תושב שכונת גני אביב בעיר לוד, הותיר אחריו אישה ושני בנים - בן 8 ובן 22. הוא עבד כחשמלאי וסייע רבות לקשישים ולניצולי שואה.

אפי יהושע, אחיו של יגאל, סיפר כי הוא נפגע בזמן שהיה בדרכו הביתה, "על ידי פורעי חוק ערבים שעשו עליו לינץ' אכזרי ביותר, פגעו בו בראשו על אף שהצליח לברוח מהם, ונתקע בנשמותיו האחרונות ליד ביתו. הוא התמוטט כשיצא מהרכב, ותושבת המקום שראתה אותו הזעיקה את האמבולנס. מאותו יום הוא לא הצליח להתאושש ולא נתן לנו אות חיים".

"תושבי לוד היהודים והערבים הכירו אותו, ידעו שהוא זה שמתקן ועוזר וזה שמסייע לכל אדם שמבקש ממנו עזרה. הוא היה נחלץ לעזרה לכל דבר ועניין והוא היה שמח לעזור. תרומת האיברים הייתה המשאלה שלו, המוטו שלו - קודם כל לחיות ואם כבר לא חיים, אז לתת חיים לאחרים", הוסיף האח.

פותחים את הכיס ועוזרים לתושבי לוד לנצח