עיסאווי פריג'
עיסאווי פריג' צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שבוע לפקיעת המנדט של יאיר לפיד | ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ סיפר הבוקר (רביעי) כי הסיכומים על הצטרפות לקואליציה עם יש עתיד נועדו להפעיל לחץ על נפתלי בנט כדי שיצטרף לממשלת השינוי ויעמוד בראשה ברוטציה.

"בוא לא נטמון את הראש בחול - ההסכמות האלה עם יש עתיד נועדו ללחוץ על בנט", אמר פריג' לגלי צה''ל, "רוצים ללחוץ על בנט שיחליט אם הוא רוצה להיות חלק ממשלת שינוי או בחירות חמישיות. כמעט 50 יום הוא עושה צעד אחורה, צעד קדימה - תחליט. מנהיג צריך לנהוג באומץ לב ולהגיד לציבור בוחריו את האמת".

ח"כ תמר זנדברג ממרצ סיפרה לרשת ב': "יש הבנה כללית מצד כלל השותפים, כולל אלו מהימין שלא נמצאים כרגע סביב השולחן, שנושאים במחלוקת – בהם משפט – לא יקודמו בשיא המרץ בתקופת הכהונה של הממשלה הזו. יש מספיק מה לעשות".

עוד באותו נושא:

"אני מקווה שהממשלה הזאת תצא אל הפועל, ביקשתי את התיק להגנת הסביבה", אמרה זנדברג, "זה תלוי בעוד שותפים בגוש השינוי אם הם מצטרפים למהלך והאם הם עומדים בהבטחות שלהם לא לקיים בחירות חמישיות".

המשרד לפיתוח אזורי ימסר למרצ וככל הנראה מי שיעמוד בראשו הוא ח"כ עיסאווי פרג'. ניצן הורוביץ יהיה שר הבריאות ותמר זנדברג תהיה השרה להגנת הסביבה.

תפקיד נוסף שמרצ ככל הנראה תקבל זה ראשות ועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים. הוועדה מפקחת בין היתר על פעילות השב"כ והמוסד. מי שמיועד לתפקיד יו''ר הוועדה הוא ח"כ יאיר גולן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו