רכזי הביטחון עם האקדחים
רכזי הביטחון עם האקדחיםצילום: רגבים

רבש"צ היישוב אבשלום, אנדרי דוסטוב, שנדקר בפיגוע חדירה מעזה שלשום, וחברו, ברט איזקסון רבש"צ היישוב שדה ניצן, קיבלו אחר הצהריים (שלישי) את כלי הנשק שהוחרמו מהם לפני כשנה.

החזרת הנשקים התבצעה בעקבות הערעור שהגישה תנועת רגבים לממונה על רישוי כלי יריה במשרד לביטחון פנים ובעזרת התערבותו של השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, שהורה לקצר את הליכי החזרת הנשק.

כזכור, כלי הנשק של רכזי הביטחון המשמשים כמתנדבים במשטרה במשך שנים ארוכות, נשלל מהם לפני כשנה בעקבות תלונת שווא של עבריינים מהפזורה הבדואית אותם עיכב צוות של שוטרים ומתנדבי משטרה בעקבות פעילות חשודה ליד בסיס צאלים.

בשבוע שעבר דחה המשרד לביטחון פנים את הערעור שהגישו הרבש"צים באמצעות עו"ד בועז ארזי מתנועת רגבים אולם אתמול הודיעה המשטרה כי תיק החקירה שנוהל נגדם במח"ש נסגר מחוסר אשמה.

בעקבות כך פנו השניים בבקשה לדיון מחודש בהחלטה על שלילת הנשק. השר אמיר אוחנה ולשכתו נרתמו אף הם לסייע בקיצור ההליכים להחזרת הנשק. מנכ"ל תנועת רגבים מאיר דויטש ואברהם בנימין דובר הארגון נפגשו אחה"צ עם השניים בתחנת משטרת אופקים שם הוחזרו לידיהם כלי הנשק.

מאיר דויטש בדבריו לרכזי הביטחון: "כבר שנים רבות שאתם שומרים על בטחון חיי האזרחים בנגב ובכלל מדינת ישראל. לא יכולנו לעמוד מנגד מול האבסורד שלקחו לכם את כלי הנשק ומנעו מכם להמשיך במשימה חשובה זו. אנחנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו לסייע לכם לחזור לשטח ולהגן על המדינה, ועכשיו יש לכם גם איך".

אנדרי דוסטוב: "זו היתה בהחלט תקופה קשה. במשך שנה שלמה חשנו בחוסר ודאות ופגיעה בבטחון שלנו ושל האזרחים. אנו שמחים שהתקופה הזו מאחורינו ומקווים להמשיך לבצע את תפקידנו על הצד הטוב ביותר".