כ-5,000 בני אדם חגגו הערב (שלישי) במצעד הדגלים בירושלים. בין החוגגים, חברי הכנסת איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'.

המפכ"ל קובי שבתאי יחד עם מפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן שפיקד על כלל הכוחות, עקבו מקרוב אחרי ההיערכות וההתנהלות של המשטרה במקום.

צעירים ערבים הניפו דגל של אש"ף וניסו לתקוף יהודים - אולם המשטרה הצליחה לבלום אותם. בד בבד, אבנים הושלכו לעבר בניין משרד המשפטים. 2 שוטרים נפצעו קל. 17 בני אדם נעצרו בסך הכול בהפרות הסדר.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר לערוץ 7, "שמחה גדולה. אין שום חששות. יש משטרה טובה שעושה עבודה נהדרת. אנחנו אנשים שעובדים בתאום, המצעד חשוב ויש פה רוח מצוינת. אוי ואבוי אם הוא לא היה מאושר". ח"כ מאי גולן ציינה, "אנחנו כאן בזכות ולא בחסד. אנחנו פה ונמשיך לצעוד בכל מקום ואני גאה בנוער הזה".

פעיל הימין ברוך מרזל התייחס לתלאות שעברו המארגנים, "עם ישראל מתעורר ונלחם וזה שווה הרבה. לפני 47 שנים הלכתי עם הרב כהנא לשים מזוזה בשער שכם ואז הערבים ברחו היום חוסר המעש של ממשלות ישראל נותן להם אומץ להילחם בשוטרים הגיע הזמן שיחזרו לפחד להילחם בישראל".

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, יהודה ולד, ציין, "התמונות כאן הן האמירה לעם ישראל שיהודים יכולים לצעוד עם דגלי ישראל ושום טרור לא יאיים עלינו. עם ישראל ינצח".

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, הדגיש, "דגל ישראל מונף בגאווה גדולה. לא היה פשוט יש גורמים שרוצים למנוע ולהפריע ולא ניתן להם אנחנו סומכים על המשטרה שלא תתן לאף אחד למנוע מאיתנו לצעוד ברחובות ירושלים עם דגלי ישראל".

ח"כ שלמה קרעי תקף את המתנגדים למצעד, "‏אם להסתובב בעיר הבירה שלנו עם דגל ישראל זו התגרות משולחת רסן, אז אני שמח לראות את האלפים איתי כאן. אנחנו כאן בראש מורם ונכניס אצבע בעין לחמאס ולכל תומכי הטרור".

ח"כ איתמר בן גביר שהגיע להשתתף בצעדה שיתף את כתב ערוץ 7 בתחושותיו החגיגיות, "יום חג לירושלים. יש כאן מאות, תיכף יהיו אלפי, בני נוער, צעירים וגם מבוגרים שבאים להגיד לחמאס אנחנו בעלי הבית בירושלים".

"הייתי רוצה לראות, חסר לי מאוד את נפתלי בנט ואיילת שקד. הם צעדו כאן לצידי שנים רבות ופתאום הם נעלמו מכאן", הוסיף.

עוד באותו נושא:

"החששות היחידים הם שמשטרת ישראל לא תעשה את העבודה. הייתי מצפה שנגיב בדרום, שמשטרת ישראל תגיב כאן אם יהיו התפרעויות, זאת הדרישה שלי", אמר בן גביר.

בן גביר הגיב גם לגינוי שפרסם יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, למצעד, "מנסור עבאס מדבר על פרובוקציה, על זה שיהודים צועדים, הייתי מצפה מראש הממשלה שיקרא לו לסדר אבל זה לא יקרה כי הוא תלוי בו".

שר החוץ יאיר לפיד הגיב לשירי "מוות לערבים" שנשמעו במהלך המצעד, "העובדה שיש גורמים קיצוניים שבשבילם דגל ישראל מייצג שנאה וגזענות היא מתועבת ובלתי נסלחת. בלתי נתפס איך אפשר להחזיק דגל ישראל ביד ולצעוק 'מוות לערבים' באותו הזמן. זו לא יהדות ולא ישראליות, וזה בטח לא מה שמסמל הדגל שלנו. האנשים האלה הם חרפה לעם ישראל".

צילום: יוני קמפינסקי
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו