פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד חביב אבו חביב (41), תושב עכו, בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות והתפרעות במסגרת גל ההתפרעויות שהתרחשו בעיר עכו בחודש מאי על רקע לאומני-גזעני.

על פי כתב האישום, ב-12 במאי בשעות הערב נודע לנאשם כי ישנן תקריות אלימות בין ערבים ליהודים בעיר עכו. לאור האמור, חבר הנאשם לצעירים ערבים רעולי פנים ברחוב הרצל וביחד הם יידו אבנים לעבר אזרחים יהודים שעברו בקרבתם.

באותו זמן, השתתף מרדכי כץ, אדם יהודי בעל חזות יהודית דתית, בתהלוכה שהתקיימה בסמוך לרחוב. בשלב מסוים, בקרבתו של כץ החלו קבוצות של צעירים ערבים וצעירים יהודים לידות אבנים אחת לעבר השנייה.

בשלב זה, חש כץ כי הרוחות מתלהטות וכי נשקפת לו סכנה, לכן החליט לעזוב את התהלוכה. הנאשם אשר הבחין בו, רץ לעברו, ומטווח קצר של כשני מטרים זרק בחוזקה אבן שאחז בידו לעבר פלג גופו העליון של כץ.

באותו זמן ממש יידה מתפרע נוסף אבן נוספת לעברו של כץ. כתוצאה מפגיעת האבנים, שלפחות אחת מהן פגעה בראשו של כץ, הוא נפל על הקרקע מיד.

בעוד כץ שרוע על הקרקע, לפחות שישה מהמתפרעים החלו להכות את כץ באמצעות אבנים, מקלות ובעיטות לכל חלקי גופו. תקיפת כץ הופסקה רק בשל התערבות צעירים יהודים וקצין משטרה שהגיע למקום וירה באוויר.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם ויתר המתפרעים נגרמו לכץ שברים בראשו, ביד ובצוואר.

מרדכי כץ סיפר לכאן חדשות לאחר הלינץ': "רצינו להפגין נוכחות יהודית. נתקלנו בסלעים ואבנים מבניינים ומחבר'ה שהתחבאו בסימטאות. התחלתי לחזור. ראיתי מישהו ערבי רץ לפניי. קפאתי. חטפתי סלע בראש והתרסקתי על הכביש כמו שק תפוחי אדמה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו