כרמל מעודה
כרמל מעודה צילום: Flash90

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, עמי קובו, גזר היום (חמישי) 9.5 שנות מאסר בפועל על כרמל מעודה בת ה-28, שניהלה משפחתון בראש העין, והורשעה בהתעללות ותקיפת פעוטות בני שלושה חודשים עד שלוש שנים.

מעודה תפצה את ההורים ב-400 אלף שקלים. היא הגיעה לבית המשפט מלווה באביה ומוקפת שוטרים שמפרידים בינה לבין הנוכחים.

מחוץ לבית המשפט מפגינים הורי הפעוטות ופעילים נוספים במחאה תחת הכותרת "צדק לילדים". הם דורשים להחמיר עם מעודה ולגזור עליה את העונש המרבי.

מעודה הורשעה בחודש דצמבר האחרון בהתעללות בפעוטות. עם תום שלב הטיעונים באפריל, עלתה מעודה לדוכן העדים והתנצלה בפני הילדים וההורים: "אני מתביישת בכל מעשה שעשיתי, מתביישת בעצמי. אני חיה את זה יום־יום. זה משהו שאני חווה יום ולילה, אשמור כל חיי".

מעודה ביקשה אז להתנצל גם בפני הקהל שנכח באולם בית המשפט: "אני מבקשת מכבוד השופט שיתחשב בי, בדברים שעברתי, לא רק במעשים שעשיתי. אני מקווה שיסלחו לי. שיהיו בריאים כולם".

ההורים אמרו בתגובה כי לעולם לא יסלחו לה, וכי על מעשיה אין מחילה. "כל מה שאמרת כאן, נאמר בגלל שאת מפחדת מעונש", אמרו.

יוסי חברה, אב לילדה בגן, אמר אתמול לעיתון ישראל היום: "לא עצמתי עין במהלך השבוע האחרון, אני לא מצליח לישון בלילה. עברנו טלטלה. אלה היו שנתיים מטורפות שמגיעות לשיאן, אחרי עינוי דין גדול מאוד".

עוד אמר: "אנחנו נושאים את עינינו לבית המשפט. אחרי השנתיים האכזריות האלה ואחרי כל מה שבית המשפט ראה בסרטונים הנוראיים, אני מצפה שיינתן למעודה העונש החמור ביותר. שלא יתחשבו בה כפי שהיא לא התחשבה בילדים שלנו כשהם עברו התעללות. היא צריכה לשלם את המחיר. אני מקווה לשים את הפרשה הזו מאחור בזה שהיא תיכנס לכלא לשנים רבות".

ניקול, אם לשני בנים במעון, אמרה דברים דומים: "אני נמצאת בסערת רגשות מטורפת. שנתיים של המתנה, שנתיים של סחבת משפטית, שנתיים של למידה, איפוק, כאב וגם רגעי שמחה, כל זה מתרכז לרגע אחד חשוב - גזר הדין. אני מחכה בקוצר רוח לראות שהצדק ייעשה. הוא חייב להיעשות. מישהו חייב להסתכל לילדים האלה בעיניים ולומר שאסור לפגוע בחסרי ישע, שיש מי שעומד מאחוריהם ודואג לצדק".

היא הוסיפה: "אעשה כל שביכולתי כדי שיום אחד הילדים שלי יוכלו להמשיך הלאה וישכחו את הדבר הנורא שעברו, אבל הצדק שלהם חייב להיעשות".

כזכור, הפרשה המזעזעת נחשפה לפני כשנתיים, לאחר שסייעת ב"בייבי לאב" פנתה למשטרה וסיפרה כיצד בעלת המעון, כרמל מעודה, וסייעות נוספות מתעללות בילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים.

חוקרי המשטרה פשטו על המעון של מעודה ומצאו את סרטוני המצלמות במעגל סגור, שבהם נראו מעשי ההתעללות הקשים.

מעודה נעצרה, ובהמשך הוגש נגדה כתב אישום חמור. היא הורשעה ברוב העבירות שיוחסו לה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו