עינת קליש-רותם
עינת קליש-רותםצילום: פלאש 90

ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש-רותם איבדה את הקואליציה שלה: רוב של 17 חברי מועצה חתומים על מכתב שמבקר את התנהלותה בחריפות ודורש ממנה לכנס ישיבה מיוחדת שבה יצביעו על הדחת שניים מסגני ראש העיר.

ביום שלישי האחרון עברה במועצת העיר החלטה הקוראת לה להתפטר. יומיים אחר כך התפטר אחד מסגניה, דוד עציוני, שכיהן כיו"ר החברה הכלכלית חיפה.

רוב של 17 חברי מועצה מנסים להדיח את סגני ראש העיר המכהנים בשכר, לזר-קפלון מסיעת חיפה ביתנו ושהירה-שלבי מהחזית החיפאית.

חברי המועצה כתבו לקליש רותם: "מבקשים לחולל שינוי בניהול העיר והתרבות הפוליטית הכושלת שהנחלת. תרבות פוליטית זו מביישת את שמה הטוב של חיפה. התנהלותך כראשת עיר מכהנת, משליכה על התנהלות העירייה, ובכל הכבוד הראוי מעכבת ופוגעת ביעדי העיר חיפה ועוצרת את קידומה".

"ענייני העירייה בכלל תחומיה מנוהלים באופן לקוי, חסר, שלא לומר לא מקצועי", הוסיפו בביקורת. "האנדרלמוסיה גדולה, כאשר יד ימין אינה מוצאת את יד שמאל, והכל תוך שסע עמוק בין סיעות המועצה השונות באופן שאינו מאפשר עבודה מאוחדת לרווחת תושבי העיר חיפה".

"קואליציית השינוי קמה במטרה לעצור את הפגיעה של ראשת עיריית חיפה בתושבי העיר", נמסר מטעם מנסחי המכתב, "תפקדינו לבלום את ההידרדרות של עיריית חיפה בכל תחומי החיים של התושב: בעיית החזירים, אבדן הפרויקטים הגדולים, תרבות פוליטית אלימה הפוגעת בשמה הטוב של חיפה, חינוך, ניקיון ועוד".