הרב יוסף ארציאל, מנהל פורום 'רבני תורת הארץ הטובה' מסביר מדוע התגייס למען פרוייקט 'אוצר הארץ'.

"שמיטה היא מצווה חשובה מאוד מהתורה ואנחנו כרבנים שרוצים שהציבור כולו יהיו שותף, פועלים כדי שתהיה תודעת שמיטה מאוד רצינית בדגש על הציונות הדתית. הציונות הדתית שמה לעצמה דגש על יישוב הארץ ומצליחה בזה. צריך לדעת שהארץ נאחזת ומתקיימת על ידי החקלאים והחקלאות. לכן, אם אנחנו רוצים את ארץ ישראל בידינו - והיום המאבק הוא בנגב, בגליל וביהודה ושומרון - הדרך לכך עוברת דרך החקלאות", מסביר הרב ארציאל.

לדבריו, "חקלאים מעיזים להיכנס לעניין של 'אוצר בית דין' רק כשהם יודעים שיש מישהו שיקנה את הסחורה. ברגע שמביאים חתימות של אנשים, הם נכנסים לזה ומעבדים את הארץ כדת וכדין על פי ההנחיות ויש לנו פירות בקדושת שביעית על כל מעלתם".

להרשמה למנוי לאוצר הארץ לחצו כאן

הרב עמית פנחס, מרכז 'צעירי תורת הארץ הטובה', מוסיף כי "יש חיבור מיוחד בארץ ישראל בין התורה לבין החיים. התורה מפריחה את החיים בארץ. בימים הללו יש מסע של זקני רבני הציונות הדתית שעוברים בכל הישיבות, מעבירים שיעורים ומגייסים את הציבור להיות מנויים ל'אוצר הארץ'. כל מנוי כזה בסופו של דבר מחזיק חקלאי שישמור שמיטה".

הוא מבהיר כי "חשוב לומר שלא מדובר בתרומה, אלא בסוג של הזמנה מראש. החתימה נעשית דווקא בימים הללו כי על פי זה החקלאים קובעים את התנהלותם לשנה הבאה. נאמר לנו שחלק מהחקלאים לא מעוניינים לייצר יין שביעית משום שהם נתקעו עם היינות הללו עוד מהשמיטה הקודמת. אם יהיו אנשים שיצטרפו כעת, זה יכול להיות מאוד משמעותי".

הרב ארציאל נשאל עד כמה ההיענות להצטרפות ל'אוצר הארץ' טובה וענה, "ההיענות חיובית אך היא בתחילת דרכה. אנחנו זקוקים להיקפים משמעותיים יותר שירימו את החקלאות כאן".

להרשמה למנוי לאוצר הארץ לחצו כאן