(קרדיט שידור לייב: דוד ווייל)

תחת הכותרת 'עידוד העלייה היהודית להר הבית ודיון על גשר המוגרבים' מתקיים היום (שלישי) בכנסת כנס ביוזמת יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר ובהשתתפות חברי הכנסת שמחה רוטמן ומאי גולן.

במהלך הכנס יעסקו המשתתפים בתוכנית הגדולה להחלפת גשר המוגרבים, על הסכנות המצויות בו כיום ודיון כיצד ניתן לפעול כדי להחליף את הגשר.

אחת האפשרויות המוצעות כאמצעי הגעה יצירתי להר הבית, ייבחן בהקמת רכבל שיעבור מתחומי הרובע היהודי עד להר הבית וייקל בנוסף על העומס הרב הקיים באזור.

ח"כ בן גביר אמר בפתיחת הכנס, "אני מקווה שיהיו עוד כנסים מהסוג הזה בכנסת ולא של שונאי ישראל. יש שתי מגמות בהר הבית, אחת חיובית ויש עלייה במספר היהודים שעולים להר הבית וצריך להסתכל על החצי הכוס המלאה. מצד שני יש מגמה הפוכה בעניין גשר המוגרבים שהוא מפגע וסכנה של ממש ומדינת ישראל נכנעת לאותם אלו שרוצים שאולי הגשר יפול ויפגעו שוטרים או יהודים שעולים להר".

ח"כ שמחה רוטמן הוסיף, "אנחנו לא פועלים בחלל ריק ואנחנו בתקופה אחרי אסון מירון. גשר המוגרבים שעומד על קרעי תרנגולת כפשוטו ויש בעיה ביטחותית והגשר יכול לקרוס כל רגע".

"הכניסה להר הבית היום דרך שער המוגרבים היא ארעית וצריך לזכור שחזרנו לארצנו והכניסה להר הבית צריכה להיות בצורה ראויה כמקום הקדוש ביותר לעם ישראל וצריך שתיהיה לו כניסה ראויה", דברי רוטמן.

צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל
צילום: דוד ווייל