להט"ב
להט"ב צילום: איסטוק

בית המשפט קבע השבוע, כי בתוך שישה חודשים תבוטלנה ההגדרות הקבועות בחוק, המדירות גברים יחידים ובני זוג מאותו מין מגישה להסדר הפונדקאות.

זאת, בהמשך לפסק הדין החלקי שניתן לפני למעלה משנה שבו נקבע כי הסדר הפונדקאות פוגע באופן בלתי חוקתי בזכות לשוויון ובזכות להורות של קבוצות אלה.

חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ) כתב בהקשר לפסיקת בג"צ: "פעם היו מי שטענו ששחורים צריכים להיות עבדים ושלנשים אסור להצביע. כיום יש כאלה שחושבים שלהט״ב לא צריכים להקים משפחה. סמוטריץ׳, דרעי וכל היתר -תתקדמו או שתישארו כתם מכוער בהיסטוריה".

התנגדות לחוק ולפסיקת בג"צ השמיעה גם "מועצה ההלכה האסלאמית בפנים הפלסטיני 48", הארגון האחראי על קביעה ופרסום של פסקי הלכה בהתאם לאסלאם בשטחי מדינת ישראל, המכונה בלשונם "הפנים הפלסטיני 48".

בפסק הלכה שפורסם (שני) קבעה מועצת ההלכה האסלאמית, כי "פונדקאות אינה מתיישבת עם כל החוקים והערכים החינוכיים הדתיים, וכל אחד מאיתנו בתחום האחריות שלו צריך להיזהר מהשפל המוסרי הזה".

המועצה קראה לכל האימאמים, המטיפים ואנשי הדת מכל הדתות והעדות להימנע ממתן לגיטימציה לחוק הפונדקאות(וגם לפרשנות שניתנה לו ע"י בג"צ), שכן "פונדקאות היא תפיסה חומרית גרידא שאינו עומדת בעקרונות ובערכים מוסריים".

על פי האסלאם, דינם של הומוסקסואלים הינו הוצאה להורג באחת מהדרכים הבאות או בשילוב של כולן: עריפת הראש, שריפתם למוות, השלכה מצוק גבוה, הריגתם באמצעות הפלת קיר עליהם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו