מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד יעלה להצבעה את הצעת החוק להחלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון.

החוק יגיע לדיון בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב וצפוי להיפסל על ידה.

לאחר שבמשך שנים סירבו בליכוד לקדם את החלת הריבונות, בשבוע הבא הם ינסו לעשות זאת באמצעות הצעת חוק כדי להביך את קואליציית בנט.

ועדת השרים לחקיקה תדחה את הצעת החוק אך ח"כ זוהר מתכנן להעלותה בכל זאת להצבעה במליאת הכנסת כדי לחייב את חברי הכנסת מהקואליציה, כולל אלו מסיעות הימין, להצביע נגד החלת הריבונות.

מוקדם יותר היום נערכה בכנסת ישיבה מיוחדת לזכרו של זאב ז'בוטינסקי. יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו נעדר מהישיבה בגלל שיחה מדינית אולם אך פרסם את נאומו בפייסבוק: "הממשלה הזאת נכנעת כניעה מוחלטת לאויבי הציונות. ומה הפלא? זאת ממשלה שנשענת על יסודות אנטי-ציוניים'', אמר נתניהו.

''זאת הממשלה הפלשתינית-הישראלית הראשונה, ממשלת הונאה שהוקמה בכחש בניגוד מוחלט להבטחות הבחירות של מקימיה, ממשלה רופסת וכנועה. בכל יום מופנים לבנט דרישות ותכתיבים. אין לו שום ברירה אלא לקבל אותם – כי זה הוא הסיכוי היחיד שלו לשרוד בתפקיד.

''רע"ם דורשת – בנט נכנע. המשותפת דורשת – בנט נכנע. הרשות הפלסטינית דורשת – בנט נכנע. ארה"ב דורשת – בנט נכנע. אבל העיקר שיש חיבוקים, חיוכים, ציוצים, והרבה תקשורת מלטפת עד כדי גיחוך מביך''.

נתניהו הוסיף: ''גם התקשורת המגויסת לא תעזור. כולם מזהים את החולשה של הממשלה, גם בארץ וגם בחוץ לארץ. דעת הקהל בעולם מבחינה היטב בין מי שעומד איתן על האינטרסים החיוניים שלנו – לבין מי שמתבטל בפני כל דרישה.

''התבטלות זאת באה לידי ביטוי בשפל נורא כראש הממשלה בפועל יאיר לפיד הבטיח לממשל האמריקני 'לא להפתיע' אותו בנושא איראן, התחייבות שאני מעולם לא הסכמתי לתת כראש ממשלה. תמיד שמרתי בקנאות על חופש הפעולה ועצמאות הפעולה שלנו מול תוכנית הגרעין של איראן שנועדה להשמיד אותנו.

''בניגוד מוחלט לממשלת הכניעה שהופכת את ישראל ל'מדינה וסאלית' – מדינה שהיא כלי-משחק בידי אחרים בזירה הבינלאומית – אנחנו פעלנו אחרת'', טען יו"ר האופוזיציה. ''הפכנו את ישראל לכוח עולמי, כוח עצמאי שלא מפקיד ולו לרגע את ביטחון ישראל בידי אחרים. זו היא תורת ז׳בוטינסקי האמיתית''.