נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: שלו שלום/TPS

בימינה מקדמים יוזמה לפיה אברכי הציונות הדתית יוחרגו מתוכנית הקיצוצים של שר האוצר, וימשיכו לקבל סבסוד למעונות היום – כך פורסם היום (שלישי) בכאן 11.

בימינה העלו יוזמה להכניס לתוכנית הקיצוצים סעיף לפיו מי ששירת בצה"ל יהיה זכאי לסבסוד למעונות.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיב: ''יצא המרצע מן השק. אברכים מהציונות הדתית ימשיכו להיות מסובסדים במעונות היום, ואברכים מהציבור החרדי לא יסובסדו. ליברמן, בנט ושותפיהם מתכוונים לשנאת חרדים ולא לשום דבר אחר. זה לא נכון בבסיס, זה לא נכון ציבורית, זה לא נכון מוסרית וזה לא נכון משפטית''.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית תקף: ''ערב תשעה באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד ומחלוקת. הפעם בין הציונות הדתית לציבור החרדי. לא תצליחו. דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה. אנחנו נשאר מאוחדים מול מי שמעדיפים להכנע לתומכי טרור ובמקביל להשפיל את לומדי התורה''.

כזכור, לפני כשבוע הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן שהחל משנת הלימודים הקרובה, תשפ"ב - הורים שהם תלמידי ישיבה שאינם עובדים לא יהיו זכאים יותר לסבסוד מעונות יום מפוקחים לגילים 3-0.

מדובר בשינוי קריטריון ל"הורה לומד" לקבלת הסבסוד. לפי השינוי שעליו החליט ליברמן, רק הורה לומד שמוכוון לשוק התעסוקה יוכל לקבל סבסוד למעונות יום - תנאי המחריג את לומדי הישיבות שעד עתה נהנו מהסבסוד.

ח"כ גפני: בנט "פרחח", ליברמן "רשע" ערוץ הכנסת

חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ ביקרה את החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן לבטל את סבסוד מעונות היום למשפחות אברכים, החלטה שפוגעת בכ-18 אלף משפחות ברחבי הארץ מהמגזר החרדי והדתי-לאומי.

רוזין אמרה כי הכוונה להפסיק את המימון למעונות יום למשפחות שבהן אחד מבני הזוג אינו עובד מחייבת חשיבה מחדש.

לדבריה ההחלטה הזו פוגעת בראש ובראשונה בנשים חרדיות שרבות מהן נושאות על גבן את נטל הפרנסה. ״אני מאמינה בצורך לשלב את החברה החרדית בשוק העבודה, ולהקנות כלים מעשיים בחינוך שיאפשרו להם למצוא תעסוקה, אבל זה לא יכול לבוא על חשבון רווחתם של הילדים.

״צריך לעודד יציאה לעבודה בקרב החרדים, אבל לא נצליח לעשות זאת בהחלטות דרקוניות הפוגעות במשפחות החרדיות ועלול לדרדר אותן לחיי עוני״, הוסיפה חברת הכנסת רוזין.

ביום שישי האחרון נשמעה ביקורת חריפה על ליברמן מצד הרב חיים קנייבסקי, גדול הדור החרדי. "מי שפוגע בילדי ישראל אין לו מחילה. כל מי שיש לו חלק בגזירות הללו יישב בגיהינום", אמר.

"התורה היא נצחית, וכל הגזירות לא יגרמו להפסקת הלימוד. היו גזירות במשך שנים, ועם ישראל עמד בהן והמשיך ללמוד תורה", הדגיש הרב קנייבסקי.