זירת הפיגוע במחסום קלנדיה
זירת הפיגוע במחסום קלנדיה צילום: איחוד הצלה

מאבטח נפצע באורח קל בפיגוע ירי שאירע הערב (שלישי) במחסום קלנדיה מצפון לירושלים.

המחבל הגיע ברכב, פתח באש ונמלט מהמקום. לוחמי משמר הגבול עצרו את המחבל סמוך לאזור התעשייה עטרות. בחיפוש ברכב נתפס אקדח מתחת למושב הנהג.

המחבל, ערבי תושב כפר עקב בן 36, הועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

המאבטח שנפצע באורח קל פונה באורח קל לבית החולים הר הצופים עם חתך ביד באמצעות אמבולנס מד"א.

ח"כ פטין מולא מהליכוד מסר: ''רפואה שלמה לאיש כוחות הביטחון שנפצע בפיגוע הירי בקלנדיה. על ממשלת ישראל לפעול מיידית לאתר את המחבל ולהעמידו לדין''.

מוקדם יותר הערב עצרה המשטרה שני ערבים בני 16, תושבי א-טור במזרח ירושלים, שיידו אבנים ביום ראשון האחרון לעברו של הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת.

השניים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה. ''משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת הסדר הציבורי וביטחון תושבי העיר ירושלים והבאים בשעריה ותמצה את הדין עם אותם אלו הבוחרים לסכן את הציבור במעשיהם'', נכתב בהודעת המשטרה.

כאמור, ביום ראשון האחרון נסע הרב אליהו לפגישה בשכונת מעלה הזיתים בירושלים. בעת נסיעתו בא-טור ערבים יידו אבנים לעבר הרכב. הרב אליהו ישב בכיסא הקדמי שלצד הנהג ולא נפגע, אך הנהג של הרב נחתך בידו מרסיסי זכוכית. נגרם נזק קל לרכב.

''נסעתי עכשיו בירושלים, בתוך ירושלים, וזרקו עלי אבנים בגובה הראש שלי", תיאר הרב אליהו. ''אם האבן היתה פוגעת זה יכול להיות מסוכן, סכנת חיים. למזלי נסעתי ברכב של אבא, הרב אליהו, והשמשות חזקות וזכות הרב הגנה ואני חי וקיים ברוך השם''.

עוד באותו נושא:

לדברי הרב אליהו, ''הכוונה שלהם היתה לרצוח ושהקדוש ברוך הוא יכרית אותם, בושה לירושלים ולעיר הקודש שאנשים זורקים אבנים ומנסים לרצוח בה. זה לא ייאמן כי יסופר''.

''אנחנו מצפים ממשטרת ישראל לרדוף אותם ולשים אותם בכלא כמו רוצחים, שמערכת המשפט תטפל בהם ולא תשחרר אותם. לא ייתכן שערבים ינסו להרוג אותו בתוך בירת ישראל, עיר הקודש'', הוסיף רבה של צפת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו