נוטעים שוב
נוטעים שובצילום: דוברות

כוחות משטרה ומינהל אזרחי הגיעו אתמול (שלישי) לישוב המפונה עמונה, ועקרו שלושה מטעים של עצי פרי השייכים לתושבי הישוב.

שעות בודדות לאחר ההרס, הגיעו תושבים מהישוב עמיחי בו מתגוררים כיום תושבי עמונה יחד עם פעילים מהאזור, ונטעו מטע חדש במקום העצים שנעקרו.

"עצי הרימונים שלנו נעקרו, וברוך ה' אנו זוכים לטעת אותם בחזרה", אמרה עינת אמיתי, תושבת עמונה שפונתה. "בעזרת ה' נמשיך לטעת ולהיאחז בשטח שוב ושוב, עד אשר תחזור ותתקבע האחיזה בהר.
אף אחד לא יצליח לעקור את העם הזה מארצו".

המטעים שנהרסו אתמול הושארו בשטח לאחר הפינוי ולא נכללו בפסיקת בג"ץ. בעקבות עתירה נוספת שהגישו ערבים מהכפר סלוואד הסמוך לבג"ץ, קבעו השופטים כי יש להרוס אף את המטעים בחצי השנה הקרובה.

הפעילים אומרים כי אחד ממטעי עצי הפרי שנעקר נהרס ללא כל עילה ותביעת הבעלות של הערבי שייכת בכלל לחלקות אדמה אחרות. "יש פה רצון מצד המדינה לערער את האחיזה היהודית בשטחי יהודה ושומרון, לא שום דבר אחר", אמרו.

נציין כי על פי פסיקת בג"ץ, מטעים וכרמים נוספים של תושבי עמונה שעדיין קיימים בישוב החרב אמורים להיהרס בתוך חצי השנה הקרובה.

אתמול כבר הצהירו תושבים מעמונה ופעילי ארץ ישראל, כי בכוונתם להיאבק כנגד ההרס הצפוי, ובאם הכרמים אכן יפונו לשוב ולנטעם מחדש. "ניאבק בכל כוחנו על זכות העם היהודי ליישב את ארצו", אמרו.

עמישב מלט, פעיל תנועת "גאולת ציון-בחזון ובמעש" שהשתתף אתמול בנטיעות, מסר: "המאבק על עמונה הוא מאבר מהותי על בעלות עם ישראל על ארצו ועל ההתיישבות בכל מרחביה. כל הטיעונים המשפטיים והמוסריים כביכול נועדו לטשטש את הנקודה המהותית הזאת".