"מריח את הסגר הבא על אזורים חרדיים"

ח"כ מלכיאלי התייחס לעליה במספר המאומתים לקורונה שרובו המוחלט אינו חרדי ואמר כי ברגע שהתחלואה החרדית תעלה אופציית הסגרים תחזור

מיכל לוי , ה' באב תשפ"א

"מריח את הסגר הבא על אזורים חרדיים"-ערוץ 7
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

מהדקים חגורות: ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) התייחס הבוקר (ד') לעליה במספר המאומתים לקורונה שרובו המוחלט אינו נמנה על המגזר החרדי ואמר כי להערכתו ברגע שהתחלואה החרדית תעלה - אופציית הסגרים תחזור לעלות על שולחן מקבלי ההחלטות.

"יש לי הרגשה שאם חלילה מספר המאומתים בציבור החרדים יגדל, אנחנו נגלה תופעה מעניינת – שהציבור החרדי הדביק למפרע את כל הלא חרדים בגל הנוכחי. ופתאום תראה שכן יהיו סגרים במקומות מסוימים, באזורים חרדיים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

מלכיאלי נשאל אם יוטל לדעתו סגר בחגים: "אני מאוד מקווה שלא אבל יש לי תחושה שכן".

אשר לחובת הציות אמר כי "אנחנו תמיד אמרנו שאנחנו שומרי חוק, אנחנו לא מצפצפים על החוק. אנחנו אף פעם, למעט קריאות מיוחדות של גדולי ישראל, לא קוראים לצפצף על החוק".

לדברי מלכיאלי: "הסגרים הקודמים לימדו אותנו שכשיש משטרה בלי ציבור או ציבור בלי משטרה – לא ניתן לאכוף את ההנחיות ולהתגבר על הקורונה. אני יותר ממשער שככל שהמדינה תיתן החלטות יותר לא הגיוניות – הציבור, ולא משנה איזה ציבור, יהיה לו מאוד קשה לשתף עם זה פעולה".

מלכיאלי התייחס למה שכינה 'גזירת המעונות של ליברמן' והבהיר כי האחריות כולה מוטלת על כתפיו של ראש הממשלה בנט.

"אנחנו מטילים את האחריות גם על בנט, הוא הקים את הממשלה הזו, הוא ידע למה הוא הולך. הוא שיקר את כולם שאמר שיטיל וטו בנושאים דתיים. אבל צריך להבין, האיש הזה נטול סמכויות בעליל, הוא ראש ממשלה רק בזה שהוא נוסע בשיירה של אאודי ויושב בראש השולחן בישיבות הממשלה. לא נתנו לו שום סמכות".