לוח הזיכרון שהושחת
לוח הזיכרון שהושחת צילום: חדשות הסקופים

אלמונים בחזות חרדית השחיתו הבוקר (רביעי) במירון את לוח הזיכרון הנושא את התמונות והשמות של 45 ההרוגים באסון במירון.

המבקרים בקבר הרשב"י במירון הזדעזעו לגלות כי לוח הזיכרון לזכר ההרוגים הושחת ונהרס. במצלמות האבטחה תועדו המשחיתים, כשאחר מהם עטור בטלית כשהוא מבצע את המעשה.

נציגי פורום משפחות האסון במירון הגישו תלונה במשטרה בעקבות ההשחתה במתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי.

מפורום המשפחות נמסר: "הלילה נחצה קו אדום, ונדליזם מכוער שמעורר זעזוע ושאט נפש בליבו של כל יהודי באשר הוא, מצופה ממשטרת ישראל לפעול במידי למען מציאת האחראים לוונדליזם המכוער הזה, ולמצות עמם את הדין".

אתמול נחשף בערוץ 7 כי משפחות הנספים באסון במירון מתחננות לקבל מהמדינה טיפולים פסיכולוגיים שיאפשרו להן להתמודד עם הטראומה הקשה.

כזכור, בני המשפחות נאלצו לזהות את יקיריהן במכון לרפואה משפטית באבו כביר, ורבים מהם נחשפו למראות קשים במקום.

עוד באותו נושא:

במכתב לשר העבודה והרווחה מאיר כהן כתבו נציגי המשפחות: ''לפני כשלושה חודשים פקד השכול בביתם של מ"ג משפחותינו. סבות, אבות, אחים ובנים, 45 אהובינו, הלכו לעולם ללא כל סיבה מוצדקת. מאז אותו ל"ג בעומר חיינו לא שבו למסלולם.

''מצבן של חלק גדול מהמשפחות הולך ומתדרדר ובני משפחה מתקשים ולא מוצאים דרך להתמודד עם האובדן . אין מדובר רק על אלמנות או ילדים קטנים אלא גם על בני משפחה בגירים ונשואים. דברים פשוטים כמו יציאה לעבודה או חזרה ללימודים הפכו משגרתיים לקשים להשגה''.

מרבית המשפחות באסון הינן משפחות ברוכות ילדים, ''הטיפול שקיבלנו נותן מענה מזערי וקצוב לתקופה קצרה מאוד. בשל כך, אנו מבקשים כי המדינה תיקח אחריות ותדע לעצור את גלגל הכאב והייסורים ולתת מענה הולם לכלל המשפחות שנפגעו באסון הלאומי ולאלו אשר ליוו אותם באבו-כביר ונאלצו לראות עשרות תמונות של גופות.

''המענה חייב להיות מיידי, במסגרת טיפולים רגשיים וליווי כולל של המשפחות", ביקשו נציגיהם של משפחות נספי אסון מירון.

"עד היום שום גורם רשמי לא סיפר לנו מה קרה במירון ואיך אבי נהרג"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו