הרמטכ"ל לקצינים: הביאו את השינוי

44 בוגרות ובוגרים חדשים סיימו את מחזור מ״ח במכללה לביטחון לאומי. הרמטכ"ל: "יש לכם מרחב השפעה אדיר ואנחנו מצפים מכם לשנות".

ערוץ 7 , ה' באב תשפ"א

הרמטכ"ל לקצינים: הביאו את השינוי-ערוץ 7
הרמטכ"ל בטקס
צילום: דובר צה"ל

44 בוגרות ובוגרים חדשים סיימו את לימודיהם במסגרת מחזור מ״ח של המכללה לביטחון לאומי.

הבוגרות והבוגרים, מכלל חילות צה"ל וזרועותיו, וכן מגופי ביטחון וגופי ממשל נוספים, מיועדים לתפקידי פיקוד וניהול בכירים בצה"ל, בארגוני ביטחון נוספים ובמשרדי הממשלה.

המכללה לביטחון לאומי (מב"ל) מהווה מוסד מרכזי ומוביל, שמכשיר ומעצב את הנהגת הביטחון הלאומי הבכירה של מדינת ישראל. הלימודים במכללה נמשכים כעשרה חודשים, וכוללים גם לימודים לתואר שני (M.A) במדעי המדינה.

במהלך ההכשרה, לומדים וחוקרים החניכים את אתגרי הביטחון הלאומי של ישראל, באמצעות מפגשים עם מעצבי המדיניות והביטחון הלאומי. בנוסף, משתתפים החניכים בסיורים בארץ ובחו"ל ומבצעים סימולציות ובחינת מקרי בוחן.

בקורס נבנית קבוצת למידה, שמובלת על ידי סגל מקצועי ואקדמי בכיר וכוללת גם בכירים מזרועות הביטחון בישראל ובמדינות מן העולם.

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, בירך את המסיימים. "משפחות יקרות אנחנו רואים בכם שותפים לאיכות היוצאת דופן של האנשים במערכת הביטחון שלנו. בוגרים יקרים, גורלה הבטחוני של מדינת ישראל באמת נמצא בידיכם. אתם מצטרפים לחבורה אדירה ומשובחת שעושה זאת כבר שנים רבות, חלקכם מתקדמים לדרגות בכירות יותר ולתפקידים חשובים ומשפיעים".

"יש לכם מרחב השפעה אדיר ואנחנו מצפים מכם לשנות, לשכלל ולעשות בדיוק את מה שחשבתם שעושים שם למעלה. בוגרי מב"ל יובילו את מערכת הביטחון כולה, והאתגרים רבים. ביחד נוכל להם. גאה בכם וסומך שנדע לעמוד בכל משימה".

החניך המצטיין, אלוף-משנה א', דיבר בשם בוגרי המכללה. "זו זכות גדולה להיות חניך במב"ל. זכות שאנחנו מודים עליה. זכות להיות חלק מקבוצה מיוחדת. לבלות שנה במחיצתם של 43 משתתפים ממגוון ארגונים, מגוון מדינות ועם מגוון השקפות עולם. זכות לשהות במחיצתן של 43 מראות מופלאות דרכן משתקפת בבואתך האישית והארגונית".

"חובתנו לדעת לבחון מציאות מורכבת נכוחה. חובתנו לתרגם את ניתוח המציאות להשפעה מערכתית במקוצעיות, באחריות ומתוך שליחות. אל לנו לשמור את ניתוח המציאות לעצמנו. חובתנו להיות ממלכתיים. אנשי מוסר וחוק. אנשי מופת לא רק עבור הארגונים בהם אנו משרתים אלא עבור הציבור כולו. פתחתי בכך ששנת מב"ל הייתה זכות גדולה. זאת זכות גדולה אף יותר לשאת בחובות אלו למען הבטחון הלאומי של מדינותנו ואנו מודים על כך שנתנה לנו", סיכם.