התג השמח, התו העליז, התג הגאה

ראש הממשלה נפתלי בנט הכריז ש"מטרתנו אינה למנוע חתונות", אבל ככל הנראה לא ניתן לבלום את הנגיף כאשר המסר הוא "עסקים כרגיל".

רון בריימן , י' באב תשפ"א

התג השמח, התו העליז, התג הגאה-ערוץ 7
ד"ר רון בריימן
עצמי

היצירתיות של הממשלה החדשה אינה יודעת גבול. היא מחליפה בימים אלה את המונחים הצבעוניים הוותיקים, הניטרליים, "התו הירוק" ו"התו הסגול", במונח השיווקי העליז "התו השמח". בקצב זה ייתכן ונגיע בקרוב אל מונחים עליזים וצבעוניים נוספים.

דוגמאות למונחים מכובסים אפשריים בעתיד: "התו העליז", "התו הגאה", וכן הלאה. נראה שאין גבול ליצירתיות בכל הנוגע לדחיינות, זו המחבלת בהתמודדות רצינית ואחראית בזן דלתא של נגיף קורונה.

קשה להבין את ההתמהמהות בקבלת החלטות ובהוצאתן לפועל בכל הקשור לנגיף המתפשט. המומחים ממליצים על צעדים ומנמקים את המלצותיהם בנימוקים מקצועיים, אבל השרים מתנהגים כמי שאינם מפנימים את חומרת הבעיה, מחליטים על קיום ישיבה של ועדת השרים ("קבינט" בשפתם) לענייני קורונה בעוד יומיים-שלושה ועל הפעלת צעדים דחופים בעוד שבוע עד עשרה ימים, כאילו שעון החול של הנגיף האט את הקצב שלו.

קשה לצפות להתמודדות של ממש מול הנגיף המשתולל:

בנמל התעופה בו-גוריון ובמקומות אחרים, כאשר שרת התחבורה מרב מיכאלי מתעסקת עם טמפרטורת מיזוג האוויר ברכבת;

בבתי-הספר (בעוד שבועות אחדים), כאשר שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון מתנפלת על ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ומעכבת החלטות, כפי שעשתה בעבר כ- יו"ר ועדה בכנסת הקודמת;

בבתי-החולים, כאשר שר הבריאות ניצן הורוביץ אינו מבין בין שמאלו לבין שמאלו ותפקודו המרחף מעורר געגועים אפילו ל- ..... שר הבריאות לשעבר, יעקב ליצמן;

במשרד הביטחון (בקרוב), כאשר שר הביטחון בני גנץ עסוק בהקמת ועדות חקירה מצד אחד ובהקלות בהתמודדות עם הנגיף מצד שני. האם נתן את הדעת על מניעת חדירת הנגיף למחנות צה"ל? הרי גם זו צפויה, ואל נופתע מכך.

ומעל כולם: ראש הממשלה נפתלי בנט הכריז ש"מטרתנו אינה למנוע חתונות", אבל ככל הנראה לא ניתן לבלום את הנגיף כאשר המסר הוא "עסקים כרגיל". השאננות והזלזול של הציבור ייתכן שהם מושפעים מן המסר המכובס היוצא מן הממשלה: "בלימה רכה", "תו ירוק מרוכך", ואמירות אחרות מסוג זה, שמשמעותן: התקהלו בחתונות וב- נתב"ג, הקדימו את טיסותיכם לכל יעד, קצרו את הבידוד שממילא אינו נאכף, וכן הלאה.