אחמד טיבי
אחמד טיבי צילום: Miriam Alster/Flash90

חבר הכנסת אחמד טיבי הפר אתמול (ראשון) את הוראות הכנסת כשעלה להר הבית מבלי להודיע לקצין הכנסת מראש.

על פי התקנות בכנסת, כל ח"כ שמתכונן לעלות להר הבית צריך להודיע יממה לפני כן לקצין הכנסת על כוונתו.

ח"כ איתמר בן גביר שלא ביקש אישור עלייה ובכל זאת רצה לעשות זאת ויתר כדי ליישר קו עם התקנות. אולם ח"כ אחמד טיבי החליט לעלות להר למרות שלא ביקש את האישור מראש.

@ahmadtibi1

بدي افوت…عالمسجد

♬ original sound - ahmad tibi

סרטון שפורסם בחשבון טיק טוק הנושא את שמו של ח"כ אחמד טיבי ממחיש את התופעה. בסרטון נראה קצין המשטרה מסביר לח"כ טיבי בערבית שהוא צריך תיאום מקדים על מנת להיכנס להר הבית. טיבי עונה לו: "אני מוסלמי ואיני צריך תיאום כדי להיכנס לאל אקצא". הקצין מבהיר לחבר הכנסת שאלו ההנחיות שקיבל אך הח"כ מתעקש: "אני לא מקבל את זה". לבסוף הוא נכנס להר הבית.

בתגובה לשאלת ערוץ 7 האם ח"כ טיבי ביקש לעלות להר על פי כל נהלי הכנסת נמסר כי התשובה שלילית וטיבי לא ביקש אישור וממילא לא קיבל אותו.

ועדת האתיקה של הכנסת צפויה להתכנס בימים הקרובים ולדון בהתנהלותו של טיבי במקרה זה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו הגיש תלונה לועדת האתיקה של הכנסת בנושא וכתב, "אין זה הפעם הראשונה שח"כ אחמד טיבי בוחר להפר את הכללים ולעשות דין לעצמו. עלייתו ללא אישור להר ביום תשעה באב שקדוש ליהודים יכלה להיגמר במרחץ דמים".

"לא ייתכן שחברי כנסת יהודים יופלו ויחוייבו תיאום ואילו טיבי יצא חוטא נשכר .אני קורא לועדה לשלול לו את משכורתו החודשית ולהענישו בהרחקה ממושכת. למען יראו ויראו", הוסיף גליק.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו