שקד הפכה החלטת דרעי: תשתית לסיב אופטי בכל בניין חדש

כל בניין חדש בארץ יהיה מחויב בתשתית לסיב אופטי, בלי קשר ליישוב ולמגזר שעבורו מיועד פרויקט הבנייה. דרעי סירב לחתום בעבר ולפיה הערכות עשה זאת כדי למנוע אינטרנט מהציבור החרדי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

שקד הפכה החלטת דרעי: תשתית לסיב אופטי בכל בניין חדש-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

שרת הפנים איילת שקד החליטה להפוך את החלטת השר לשעבר דרעי, ולקבוע שכל בניין חדש בארץ יהיה מחויב בתשתית לסיב אופטי, בלי קשר ליישוב ולמגזר שעבורו מיועד פרויקט הבנייה. כך דווח בגלי צה''ל.

לאחר האכלוס, כל משפחה תוכל לבחור באופן פרטי אם להתחבר או לא לאינטרנט בסיבים אופטיים.

כזכור, שר הפנים לשעבר דרעי סירב לחתום על תקנה שהופכת את הסיבים האופטיים לחלק מהתשתית הבסיסית של בניינים חדשים. משרד התקשורת לחץ כדי לאפשר אינטרנט מודרני בכל בניין חדש, אבל דרעי סירב. לכן, כל הבניינים החדשים שנבנו בתקופת כהונתו של יו"ר ש"ס כשר הפנים קמו בלי תקן לסיבים אופטיים.

ימים ספורים לפני סוף הקדנציה דרעי הסכים לחתום, אבל רק בתנאי שהתקנה תכלול החרגה שבעצם משאירה את הסמכות להחליט האם יותקן סיב אצל הרשות המקומית. כך שראשי ערים חרדיות עדיין יוכלו למנוע את ההתקנה.

שר התקשורת יועז הנדל בירך על החלטת שקד לחתום על תיקון התקנות לפריסת סיבים בבניינים. "במשך שנה עשיתי ניסיון לרתום את שר הפנים הקודם לחתום. לא אינטרנט בכפייה, רק לייצר אפשרות למי שמעוניין בכך. תקנות כדי שתינתן אפשרות להגיע עם אינטרנט מהיר לכלל האוכלוסייה בישראל, כולל החרדית.

''מדובר במנוע צמיחה משמעותי שמאפשר תעסוקה שנדרשת בחברה החרדית. את השרה שקד לא היה צריך לשכנע, היא חתמה במהירות. כך נראית ממשלה עניינית וממלכתית'', הוסיף הנדל.