ראש הממשלה מגבה את רפורמת הכשרות

נפתלי בנט פרסם פוסט תמיכה ברפורמה שמוביל השר מתן כהנא. "גופי כשרות פרטיים יוכלו לפעול והרבנות תוודא שהם עומדים בסטנדרט ההלכתי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

ראש הממשלה מגבה את רפורמת הכשרות-ערוץ 7
נפתלי בנט ומתן כהנא
צילום: אביחי סוחר

ראש הממשלה נפתלי בנט מגבה הבוקר (רביעי) את השר לשירותי דת מתן כהנא שהכריז על רפורמת כשרות.

"השר לשירותי דת, מתן כהנא, מכניס לראשונה אי פעם תחרות בכשרות: מהלך שישפר את הכשרות, את השירות ויוזיל מחירים. מדובר על שבירת מונופול הכשרויות של הרבנות הראשית, שתאפשר לבעלי העסקים לבחור את גוף הכשרות הפרטי המועדף עליהם".

"המהלך יוזיל את יוקר המזון בישראל ויקל על בעלי המסעדות, המלונות ורשתות השיווק. במקום שהרבנות הראשית תהיה זו שמתפעלת את מערך הכשרות בבלעדיות, גופי כשרות פרטיים יוכלו לפעול והרבנות תוודא שהם עומדים בסטנדרט ההלכתי בו בחרו", כתב בנט בפייסבוק.

הוא הוסיף, "הדבר ימנע ניצול לרעה וקומבינות, ויאפשר להעניק שירותי כשרות איכותיים במחיר טוב".

מוקדם יותר תקף ח"כ משה ארבל את הרפורמה בראיון ל-103FM. "הלכתי ללמוד ולחפש את נוסח הרפורמה הרשמי, עד אתמול בלילה לא היה. הדבר היחיד שהיה זה מסיבת עיתונאים פומפוזית. הנרטיב של מונופול שגוי, הרבנות הראשית היא ספק שירות שאם צריך אפשר לתקן אותו. הפרטת השירות המשמעות היא מתן הרבה מאוד כסף לחברות פרטיות שיתעשרו".

"השר כהנא מייצג תפיסה קפיטליסטית חזירית", הוסיף ארבל.

באשר לטענות כי המפלגות החרדיות שוגות בהימנעותן מכניסה לקואליציית השינוי טען ארבל, "הטילו עלינו וטו, אנחנו אישיות בלתי רצויה בממשלה".