באוצר הארץ נערכים לשנת שמיטה
באוצר הארץ נערכים לשנת שמיטהצילום: יח"צ

בארגון אוצר הארץ מגיבים לפרסומים בנוגע לתוכנית שמגבשים שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר שעיקרה הגדלת התחרות ותמיכה בענף החקלאות באמצעות פתיחת שוק הפירות והירקות ליבוא חופשי בתוך 5 שנים.

אוצר הארץ נמצא בימים אלה בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה וחודשיים לפני תחילת שנת השמיטה ההכנות בשיאן.

מדובר בשירות שאינו כרוך בתשלום עבור הירקנים בחנויות ובשווקים שמקבלים סחורה במחירים מעולים עבור כספם וזוכים להדר במצווה מהחשובות והחמורות בעולם היהדות.

"דווקא בעת הזו שחקלאי ישראל מתחילים להתאושש מהמכה הכלכלית האנושה שספגו בעקבות משבר הקורונה, בוחרים שרי האוצר והחקלאות לצאת עם תוכנית שתפגע אנושות בעשרות אלפי חקלאים ובני משפחותיהם", מדגישים בארגון. "אנחנו מאבדים פה את הערך של החקלאות היהודית בארץ ישראל שזהו אחד הערכים החשובים ביותר שהמדינה אמורה להיות מושתת עליו, מדגישים בארגון. "ההחלטה לפתיחת הייבוא כמוה כמכת מוות על ענף החקלאות שכבר היום נאבק על קיומו, תצמצם את התוצרת המקומית למינימום הקיים ותוביל לתלות מוחלטת של המדינה בתוצרת חקלאית ממדינות זרות וממילא לפגיעה קשה שיוביל בביטחון המדינה".

רוצים לעשות מנוי לאוצר הארץ? לחצו כאן

מנכ"ל אוצר הארץ איתן מאיר כי "רק השבוע ראינו את כוחו של ארגון ה-BDS. במקרה הזה מדובר בגלידות, המקרה הבא יכול לפגוע ישירות במצרכי מזון בסיסיים דוגמת לחם, חלב, בשר, סוכר ואורז. לפני הקורונה זה אולי נשמע כמו חשש דמיוני, אבל נגיף אחד שעצר בבת אחת את המסחר, זעזע את תפיסת העולם הגלובלית ונוכחנו לראות כי בעת משבר חמור מדינות דואגת קודם כל לרווחת אזרחיהן, גם אם זה כולל מניעת אספקה של תרופות, מזון, ציוד רפואי וחומרי גלם לשכנותיהן".

"גם בהיבט הביטחוני שמענו רק השבוע על סירובם של נהגים ערביים לנהוג במשאיות הצבא במהלך מבצע שומר החומות", מוסיף מאיר. "אסור לנו להיות תלויים באחרים שעלולים ברגע אחד להתהפך ולהשאיר אותנו ללא מענה. עלינו להשאיר את העצמאות הכלכלית והביטחונית שלנו בידינו".

כזכור, רק בימים האחרונים יצאו רבנים מובילים בציונות הדתית בהם הרבנים שמואל אליהו, יעקב אריאל, דב ליאור לצד מאות רבנים ערים ושכונות בקריאה לרכוש ולחזק את התוצרת החקלאית היהודית ולהימנע מלרכוש ממקומות זרים.

"בתקופה שבה אנו עדים לעלייה התלולה בהיקף הפרעות והפיגועים של ערבים ישראלים כנגד יהודים", מוסיף מאיר, "עלינו להתאחד יחדיו- דתיים לאומיים, חרד"לים, כיפות שקופות, מסורתיים וחילוניים ולחזק את העבודה העברית והחקלאים היהודיים שספגו פגיעה כלכלית אנושה במהלך משבר הקורונה, במקום לפרנס ולתת רוח גבית לטרור הערבי".

"אנו מצויים בימים אלה בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה וחודשיים לפני תחילת שנת השמיטה ההכנות בשיאן" מוסיף ומדגיש מאיר בדבריו, "ועל הציבור להבין כי שנת השמיטה נמצאת ממש בפתח ואני קורא לציבור להזדרז ולעשות מנוי בהקדם. עוד מדגיש מאיר כי "באוצר הארץ אנחנו מכינים לך את התוצרת החקלאית הטובה והאיכותית עם השירות הטוב ביותר, והיום יותר מתמיד, חשוב לקנות תוצרת חקלאות יהודית; זה מחזק את החקלאים ומחזק את הארץ, שנת השמיטה פותחת בפנינו הזדמנות יוצאת דופן לחזק את החקלאות היהודית.

"אנו יודעים כי מצוות יישוב והאחיזה בארץ שקולה כנגד כל המצוות ולא בכדי שכן מדובר כאן במצווה שמשלבת בתוכה ערכים יהודיים מוצקים של התיישבות, אדמה ולאומיות, סולידריות חברתית ותמיכה בחוליות החלשות בחברה, וכמובן את עולם התורה וההלכה".

רוצים לעשות מנוי לאוצר הארץ? לחצו כאן