ועדת הכנסת דנה היום (ב') בהצעה לסדר להעביר את הדיון בנושא 'מצבו המחריד של המרכז לבריאות הנפש מזור בעכו' מוועדת הכנסת לוועדה אחרת שתדון בנושא.

למרות החרם של האופוזיציה הגיעו חברי הכנסת מיכל וולדיגר ואופיר כץ כדי לנמק את אחת ההצעות על סדר היום ולנסות להעביר את הדיון לוועדת הכספים. למורת רוחם של ח"כ וולדיגר וכץ, ההצעה הועברה לוועדת העבודה הרווחה.

בסביבת ח"כ וולדיגר וכץ נטען כי סוכם עם גורמים בקואליציה כי הנושא יעבור לוועדת הכספים אך ברגע האחרון העבירו את הדיון לוועדת העבודה והרווחה. נציין כי בנושאים האחרים שעלו לדיון בוועדת הכנסת נמנעו חברי כנסת מהאופוזיציה להשתתף.

ח"כ וולדיגר אמרה, "על ממשלת ישראל ובפרט על משרד הבריאות לעשות שינוי במדיניות התקציבית בבריאות הנפש. נדרשת חשיבה מחדש על כלכלת בריאות הנפש בישראל כנושא בפני עצמו. התוספת לתקציב הבריאות צריכה לכל הפחות להכפיל את חלקו הנוכחי של התקצוב לבריאות הנפש. התכנית הנדרשת להעלאת תקציבי בריאות הנפש היא רב שנתית, אך חייבת להתחיל באופן מיידי".

מלשכת יו"ר ועדת הכנסת ח''כ ניר אורבך נמסר כי ''במהלך הדיון התברר כי הנושא לא תואם מול יו"ר ועדת הכספים ומתאים יותר לטיפול של ועדת העבודה והרווחה. לעניין המהות, מתברר שמשרד האוצר כבר העביר את הכסף למשרד הבריאות ומשרד הבריאות רק אמור להוציא דרישות כדי לממש את הכסף. מבחינת משרד האוצר הכסף עבר ולכן זה עבר לוועדת העבודה והרווחה''.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו